Çilek mobilyanın ürün sökme parası

Bundan yaklaşık olarak iki sene evvel Çilek Mobilya’dan Baby Dream bebek odası almıştım.Ne kadar para verdiğimi hatırlamıyorum ama kampanyadan almıştım ve sanırım (üçlü elbise dolabıyla birlikte) 1900 lira gibi sağlam bir para bayılmıştım. Tam araştırmadım ama söz konusu ürün şu an daha pahalı 🙂 Neyse konumuz ürünün fiyatı değil zaten.

Aradan 2 yıl geçti ve kızım büyüdü…Zaten beşikte doğru düzgün uyumadı kısacası şu an bebek beşiğine ihtiyacımız kalmadı. Evimiz fazla büyük bir ev değil, beşik odanın içerisinde bir hayli yer kapladığı için beşiği ortadan kaldırmaya karar verdim.

Mobilya işlerinden az buçuk anlayan, eli tornavida tutan biriyim. Beşiği kendimde sökebilirim ama ürünü satın aldığım yeri bir arayayım dedim eğer uygun bir fiyat teklif ederlerse gelsinler söksünler diye düşündüm.

Ürünü satın aldığım yer evime fazla bir uzak yer değil, yürüyerek en fazla 8 dakika sürer.

Telefonla mağazayı aradım ve sadece bebek beşiğini sökmek istediğimi söyledim (dolap kalacak) kaç paraya söküm işini halledersiniz dedim.Herif telefonda aldı eline hesap makinesini bir şeyleri çarpıp duruyor.

115 lira dedi.

İçimden güldüm…Kolay gelsin geldin dedim ve telefonu kapadım..

Yahu adamları görüyor musunuz ? Bizde diyoruz ki bu herifler nasıl zengin oluyor.Ne olacak ki, adam 700 metre ileriden gelecek, 6,7 adet vida sökecek ve 115 lirayı cebine koyup gidecek.

Ürünü satın alırken yediğim kazık bir kenara, birde 6,7 adet vida sökmek için 115 lira talep etmeleri rezil bir şey, ayıp bir şey…

Sökmelerini istediğim bebek beşiğinin resmi aşağıda:

cilek-bebek-odasi-dream