fono resim

Fono ile yabancı dil öğrenmenin keyfi

fono resimFono denilince aklıma yabancı dil öğrenme işini ülkemizde en iyi yapan kuruluşlardan birisi aklıma geliyor Fono gerçekten yabancı dil öğretmenin ilmini yakalamış yani insanda az bir şey merak ve gayret var ise gerisini fono hallediyor…Peki nedir bu fono ?

İşte size kendi kalemlerinden kendilerini tanımanız için hazırlanmış tanıtım yazısı :

“Milli Eğitim Bakanlığı’nın 420-5-2300 sayılı kararı ile kurulan FONO Açıköğretim Kurumu, 1953 yılından beri öğretimini gittikçe daha geniş bir alanda başarı ile sürdürmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Açıköğretim Okulu” ve “Açıköğretim Fakültesi”’nin kuruluşundan yıllar önce faaliyete başlayan FONO, bu konuda ilk olmanın gurunu taşımaktadır. FONO, hem Avrupa hem Dünya Açıköğretim Birlikleri’nin aktif bir üyesi olarak gelişmiş ülkelerdeki açıköğretim araştırmalarına katılmakta ve bu alanda uygulanmakta olan en son teknikleri kendi öğrencilerine sunmaktadır. FONO, sadece Türkiye’de değil Avrupa , Amerika ve Türki Cumhuriyetlerdeki Türk öğrencilere de açıköğretim yöntemi ile öğretim yapmakta ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen yetkililerle, bu öğrencileri bulundukları ülkelerde sınava tabi tutup; Milli Eğitim’den onaylı diploma vermektedir.”

Birde yıllar önce İngilizce öğrenme merakım aklıma geliyor fono denilince ;elimde fono’nu basitçe hazırlanmış ve hızlı öğrenmeyi sağlayan İngilizce öğrenim setleri 🙂 yaklaşık 3 ay gibi kısa bir zamanda gayet iyi bir yol almıştım…Ancak yabancı dil öğrenmede altın kural,öğrendiğinizi anında pratiğe geçirmeniz gereklidir yani bol bol yabancı dil konuşmalısınız ve yabancı dil konuşulan ortamlarda bulunmalısınız ki bildikleriniz pekişmiş olsun…

Fono’nu dijital kataloğunu merak eden varsa buraya tıklayabilir

Fona’nun eğitim yayınları arasında hangi diller yok ki ? Ne arasanız var :

Arapça
Arnavutça
Boşnakça
Bulgarca
Çince
Danimarkaca
Ermenice
Farsça
Fince
Fransızca
Hollandaca
İbranice
İngilizce
İspanyolca
İsveççe
İtalyanca
Japonca
Korece
Lehçe
Macarca
Makedonca
Norveççe
Portekizce
Rumence
Rusça
Türkçe
Yunanca

Son sözümüz fonu’nun iletişim adresi yazıp bitirmek olsun :

Ambarlı, Beysan Sitesi, Birlik Cad.
No: 32 Avcılar 34999
İstanbul, Türkiye

Tel: +90 212 422 77 60
Fax: +90 212 422 45 62