Makarneks ile “yapış yapış” yemek keyfi (!)

Türkiye’de bir çok anlatıldığı gibi değildir,bir çok şey anlatıldığının aksine “şeyleri” içerir.Yalan yanlış bir dünyada paçamızı kaptırmadan incecik bir çizgi üzerinde yürüyoruz, her an bu ince çizgiden düşüp geberebiliriz.

Efendim şu reklamlar çıkan ürün var ya, hani adı Makarneks filan…

İşte bu günkü konumuz bu 🙂

Nedir bu Makarneks? Makarneks denilen şey, hızlı ve “uğraşmadan tüketen” manyakları memnun etmek için icat edilmiş bir gıdadır. Reklamlarda derler ki, 3 dakikada enfes makananız hazır 🙂 Doğru, 3 dakikada makarnamız-eriştemiz hazır ancak makarna mı yoksa vıcık vıcık bir şey mi, nedir ? Anlamak zor…

Acemi Makarneks’ciler Makarneksi pişirirken ambalajında ki resim gibi nefis bir görüntüye sahip olacak sanabilir ama usta bir Makarneksci olarak söylemeliyim ki vaziyet hiç de öyle görüldüğü gibi değil.

Yazıldığı gibi pişirme usullerine riayet ederek hazırladığım Makarneks hali aşağıda,tencerenin içerisinde yapış yapış ne olduğu belli olmayan bir şey var, işte bu “şey”Makarneks 🙂 Pişmiş Makarneks parmağınıza alınca parmağınıza yapışıp kalıyor.Birinin suratına atsanız lap diye yapışıp kalır.

Makarneks tencere içinde

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.