otobüs kalkış gösterge

Otobüs duraklarındaki “kalkış saatleri” ne işe yarıyor

otobüs kalkış göstergeHiç dikkatinizi çekti mi bilmiyorum ama otobüs duraklarının yanında bulunan kalkış tabelaları güya otobüsün gelme saatini gösteriyor.Ben bu tabelaların ne işe yaradığını bilmiyorum yani ne işe yaradığını biliyorum ama bir faydası göremedim desem yeridir.
Günlerden bir gün Avrupa Yakasından Anadolu Yakasına geçmek için otobüs bekliyorum.Otobüs durağının yanında bir tabela var, otobüs saatlerini gösteriyor.Hepsini dakika dakika gösteriyor.Filan yere 3 dakika falan yere 5 dakika feşmekan yere 10 dakika filan..
Benim otobüsün gelmesine 3 dakika var…Üç dakika geçiyor ortada otobüs filan yok.Bir üç dakika daha geçiyor gene ortada otobüs yok aradan temiz bir 3 dakika daha geçiyor ortada bir şey yok.
3 dakika içinde gelmesi tahmin edilen otobüs 40 dakika sonra geldi.İşi kötü tarafı sadece o güne mahsus bir yanlış olsa tamam hadi yanlışlık var denilebilir ama ne zaman otobüs beklesem hiç bir zaman tabelada yer alan tahmini bekleme süresi sonunda otobüsün geldiğine şahit olmadım.
Madem bir boka yaramayan bir alettir bu o zaman neden milletin paralarını böyle hiç bir boka yaramayan şeylere harcıyor bu adamlar ?