Bimeks’in insanı verem eden müşteri hizmeleri

Herifler teknolojinin kalbinin kendi dünyaların filan attığını söylüyorlar ama hikaye anlatıyorlar.Ben öyle lafa bakmam; işe,hizmete bakarım.En küçük bir meseleyi bile çökmekten aciz iseniz gidin sokakta simit satın kardeşim.

Efendim nedir şikayetimiz Bimeks’ten ?

Heriflerden telefon aldım aldığım telefon nerede belli değil, kargoda mı, kargoya verildi mi, ya da verilmedi mi belli değil…Nerede kardeşim benim telefonum ?

Şu laf “teknolojinin kalbi burada atıyor” diyen adamlara ait: (girin bakın sitelerinde yazıyor)

” Standart gönderimli siparişlerin hepsi faturalandığı gün saat 18:00 öncesinde ya da takip eden ilk iş gününde 18:00 öncesinde kargoya teslim edilir. Eğer, siparişiniz bir iş gününden fazla “Faturalandı, Kargoya Verilecek” statüsünde bekliyorsa kargo entegrasyonu hatası oluşmuş olabilir; bu durum kargo teslimi yapılmadığını göstermez. Lütfen bir iş günü daha bekledikten sonra siparişiniz teslim edilmez ise arayınız.”

Ne demek lan hata olmuş olabilir ? Lafa bak: “bu durum kargo yapılmadığını göstermez” 🙂 Yani her şey olmuş olabilir; ürün kargolanmışda olabilir, kargolanmamışda olabilir 🙂

Haydi oturup ailecek hep beraber hayal kuralım, acaba ürünüm kargolandı mı, yoksa kargolanmadı mı.Rezilliğe bak !

Yani öyle zor bir şey ki ürünün kargolandığını ya da kargolanmadığını kıçlarının üzerine otururken önlerinde duran bilgisayar ekranına girmek…

Koskoca bir firma daha maça başlamadan böyle tepeden inme bir pazarlıkla işe başlıyorsa işimiz var demek…

İşin asıl bok tarafı müşteri hizmetlerini aradığınız zaman kimseye ulaşamıyor olmanız.Şu müşteri temsilcilerine ulaşana kadar çekilen çile varya yemin ediyorum Türkiye’nin kanayan yarası haline geldi anasını satim…Eminim bu çile öbür dünyada günahlara kefaret olacak çapta bir çile.Nedir lan bu çektiğimiz,herifler bağlamışlar her boku otomatiğe çık işin işinden çıkabilirsen.Kafam terliyor,sırtımdan su boşalıyor sinirden.

Bimeks’te ise işler şöyle yürüyor, bir yetkiliye ulaşana kadar size kendi reklamlarını zorla dinletiyorlar; yok efendim kampanyalar hakkında filan, yok efendim şu işi ilk biz yaptık falan…Banane senin reklamından kardeş ! Reklam yapılacak yer hiç müşterilerin bir konu hakkında size ulaşmaya çalıştıkları, soru sormaya çalıştıkları, akıl almaya çalıştıkları yer olabilir mi ? Bu nasıl bir terbiyesizlik anlamıyorum.Reklam yapmak istiyorsan bastırırsın parayı televizyonlarda orada burada reklamını yaparsın.

One comment

  1. evet azizim son derece haklı tesbitler sana katılıyorum

Comments are closed.