Ucuz alçıpan fiyatları ve satıldığı yerler

alçıpanAlçıpanlar hemen her alanda kullanılan bir kaplama-kapatma malzemesidir.Alçıdan oluşan ve dışı kağıt ile kaplı bu maddein o kadar fazla kullanım alanı vardır ki bankalardan otelelre hastanelerden ev ve büro lara kadar aklınıza gelebilecek bütün mekanlarda kullanılır.

Alçıpan kaplı bir duvar normal duvardan daha sıcak ve ses izalasyonu anlamında daha iyi bir noktadadır.Hele birde alçıpan ile duvar arasına izocam konuldu ise ses ve ısı yalıtımı çok daha iyi sağlanmış olmaktadır.

Gelin isterseniz alçıpan ölçüsü ve alçıpan ağırlığı üzerinde kısaca duralım:

Standart alçıpan ölçüleri 1,20 x 2,50 metre’dir. Bir plaka alçıpan 3,00 metrekare yer toplar .Ortalama alçıpan ağırlığı metrekareye 9 – 9.5 kg, alçıpan kalınlığı 12.5 mm’dir.

Piyasada ki en ucuz alçıpan biraz sonra bahsedeceğim yerde mi satılır bilemem ama bahsedeceğim yerde (bana göre) İstanbul’da en ucuz alçıpan satan toptan alçıpan satan dükkanla bulabilirsiniz.

Alçıpan dükkanları ve en ucuz alçıpan satan yerler ilçe olarak Kağıthane’dedir rahat bir ulaşım sağlamanız için sizlere ucuz alçıpan satabn  dükkanları bulunduğu yeri aşağıda haritada işaretledim. Gideceğiniz bu yerde sağlı sollu alçıpan dükkanları vardır,her birinden fiyat alıp en son kimden almanız gerektiğine karar veriniz.Ama fiyatlar pekte fark etmiyor

Aşağıda kağıthane’de Keçideresi caddesinde ucuz alçıpan satan dükkanları haritada ki yeri görülmektedir :

Daha Büyük Görüntüle