1 kutu fayans kaç metrekaredir

1 kutu fayans kaç metrekare

Her fayans-karo üreticisi firmanın kendine göre fayans paketleme ölçüsü olsa da bu firmalar genel anlamda standart ölçülere uyarlar.İşte söz konusu standart ölçüler aşağıda verilmiştir.Fayanslar yer ve duvar fayansları olarak iki gruba ayrılmıştır.Yer fayansları genelde kare üretilir, duvar fayansları ise genelde dikdörtgen şeklindedir.Yer fayansları daha dayanıklıdır duvar fayansları biraz daha mukavemetsizdir.

Kesinlikle ve kesinlikle defolu ve ucuz fayans almamanızı öneririm.Fayanslar size satıldığı anda temiz görülebilir ama duvara ördükten ve aradan zaman geçtikten sonra yanlış fırınlamadan dolayı (ki defosu budur zaten) sırları (yani fayansın üzerindeki sert kısım) çatlama başlar ve fayanslarınız duvarda çatlak çatlar görünür.

Üç kağıtçı Satıcı size böyle bir şeyin olmayacağınız söylese bile kesinlikle ama kesinlikle inanmayın.Şu an benim evimin banyosu daha yeni fayans yaptırdığım halde çatlak çatlak fayans doludur.

DUVARLAR İÇİN FAYANS-KARO 1 METREKARE KAÇ ADET GİDER:

20 X 45 Fayans-Karo: kutu içinde 12 adet, ağırlık 12 kg1 m2 yer kapatır

25 X 33 Fayans-Karo: kutu içinde 12 adetağırlık 12,83 kg1 m2 yer kapatır

25X40 Fayans-Karo: kutu içinde 10 adetağırlık 13,41 kg1 m2 yer kapatır

YERLER İÇİN FAYANS-KARO 1 METREKARE KAÇ ADET GİDER:

33 X 33 Fayans-Karo için: kutu içinde 13 adetağırlık 24 kg1,42 m2 yer kapatır

40 X 40 Fayans-Karo: kutu içinde 10 adetağırlık 27 kg1,60 m2 yer kapatır

Aşağıda ki resimde detaylı paketleme bilgilerini göreceğiniz gibi palet bazında fayans sayısını adetlerini de görebilirsiniz.Resmi tıklayarak büyütünüz.

1 kutu fayans kaç metrekaredir

One comment

  1. aynen ucuz mal almayın.çok zahmetli bir iş tekrar sökmek ölüm

Comments are closed.