En iyi duvar boyası hangisidir ?

Boya dediğin zaman kaliteli olacak.Yarım doktorun insanı canından etmesi gibi dandik boyada insanı canından etmese de kafayı üşüttürebilir.

Hemen en kaliteli duvar boya markaları sıralayalım :

1) Marshall

2) Dyo

3) Çbs

İşte yukarıda sıraladığım 3 adet boya markası en kaliteli duvar boyası üreten firmalardır.Hangisini alırsanız alın hiçbir şekilde pişman olmazsınız.

Efendim başka markalarda var; filan falan diye, onlarda iyi boya aslında” denilebilir…

boyaYok efendim ben almayayım…Bu işin çilesini çekmiş biri olarak yukarıda sıraladığım 3 adet boya markasından başka kaliteli boya markası tanımam ve kullanmam hatta evime sokmam.

Boya yapmak keyifli bir iştir ama işler yolunda giderse…İşlerin yolunda gitmesi demek, sürülen her fırça darbesi alta kalan boyayı adam gibi kapatıyorsa işler o zaman yolunda demektir ve boya yapmak insana keyif verir.

Bu işlerden anlamadığım dönemde odamı boyamak için bir boya almıştım.Nalbura gittim. Nalbur bana öyle adi bir boya verdi ki, boyanın adı sentamıydı ne boktu hatırlamıyorum.Hayatımda böyle rezil bir boya görmedim.

Boyayı aldım sür babam sür, duvar bir türlü kapanmıyor.Boya yapmak ne zor bir işmiş diye söyleniyorum bir yandan da bu işe başladığım için kendime kızıyorum.Ne bileyim ki boyanın adi olduğunu.en kaliteli boya

Duvara bir kat vuruyorum kapanmıyor (tabi ki diğer kat kuruduktan sonra) sonra bir kat daha, gene kapanmıyor…Bir kat daha, ıhıh olmuyor…Küfrün biri bin para.Bir boya bu kadar mı adi olur yahu ?

Hafakanlar bastı…Üstüm başım, kafam gözüm, her yanım boya oldu. Yerler ise ayrı bir fecaat.Sanki boya bidonuna tekme atmışım da her yer boya olmuş.Boya işine başladığıma başlayacağımı köpek gibi pişmanım.

Küçücük bir oda boyayacağım koca kutudaki boya bitti bizim duvar hala kapanacak.Boyadığım yerlere bakıyorum hala altta ki boyayı görüyorum, kafayı üşütecem…

Doğru nalburun yanına :

“Aslanım bu ne boktan boya lan”

en iyi boya markasıBir kutu Marshall aldım.Eve geldim boyayı karıştırdım duvara sürdüm ohhh mis.

İşte boya bu !

Hayvan adam bana zamanında bu boyayı verseydi hiç bu kadar yorulmayacak ve günaha da girmeyecektim.

Kesinlikle ama kesinlikle 3 boya markasından başka boya almayın.