Küçük çerçeveli gözlükler hiçte iyi değil

Göz sağlığı için gözlük kullanmak ama kullandığınız gözlüğün sağlığınız için çerçeveside son derece önemlidir…

Gözlük kullananlar gayet iyi bilirler, son zamanların moda gözlük çerçeveleri vardır ufak cinsten yani aşağıda ki gözlük çerçevesi gibi bir saçmalıktan bahsediyorum..

küçük çerçeveli gözlükİşte ben tam da yukarıda ki gibi bir gözlük çerçevesinden söz ediyorum bu tip gözlük çerçeveleri numaralı gözlük kullananlar için yani gözlüksüz ne okuyan nede yazan insanlar için son derece kötü.Neden biliyor musunuz ? Çünkü ne aşağıyı görebiliyorsunuz nede yukarıyı adam gibi görebiliyorsunuz;görmüş olduğunuz nokta sadece ön tarafınız tıpkı bir el fenerinden çıkan ışığı tam ileri noktayı göstermesi gibi bu çerçeve modelinde de tam karşı taraf görünüyor yani ben gözümü az bir şey aşağı ya da sağa-sola kaydırdığım zaman gözlük baktığım yeri kapatmıyor.

Eski büyük çerçeve modelleri ne kadar güzeldi bütün göz çerçevesini komple kapattığı için sağa sola bakışlarda bile gözlük camı gözü kapatıyor ve insan baktığı yeri görüyor.

Saçma sapan bir gözlük modeli icat edip herkesi de bu saçmalığı kullanmaya mahkum ettiler.Bugün insan örneğin aşağıda ki bir gözlük modelini kullandığı zaman sokakta ki insanlar uzaydan inmiş bir canlı gibi gözlüğü takana bakabilirler…

büyük çerçeveli gözlük

Yukarıda gözlük modeli bence daha sağlıklıdır.Gazete okumak,klavyede yazı yazmak vb. işleri yapmak için son derece kullanışlıdır.

Moda olan her şeyin insana faydalı olduğunu zannetmeyiniz bazı moda diye tabir edilen saçmalıklar vardır ki insan hayatını büsbütün zora sokar…