elik kapı

Çelik kapılar gerçekten güveli mi ?

Çelik kapılar gerçekten güvenli mi derken aslında kullandığınız kapının çelik mi yahut basit sac teneke kapımı olduğunu sorgulamak lazım.

Günümüzde kavramlarla öle fazla oynanıyor ki beyaza siyah siyaha da beyaz deniliyor.Mesela evlere takılan ve adına çelik kapı denilen şu kapılar:

çelik kapı

bu kapının nesi çelik anlamak zor.Bu kapı görselliğin ön planda olduğu, çok ince; 1 mm sac kullanılmak suretiyle imal edilmiş bir kapıdır.Hırsızlar bu kapıyı orta boy bir tornavida ile rahatlıkla açabilmektedir.Hatta destekli bir tekme ile bu kapı yerinden bile fırlayabilir.Sözüne ettiğim bu kapının piyasa fiyatı ortalama 300 ila 500 lira arasında değişmektedir.

Bu ve buna benzer kapılar hemen hemen her evin kapısında bulunmaktadır ve insanlar çelik kapım var diye kendilerini güvende hissetmektedirler.Altını çizerek söylemek gerekir ki,bu ve buna benzeyen kapılar çelik değil çok ince sac metal kullanmak suretiyle görselliğin ön planda olduğu basit ve çok zayıf kapı modelleridir.

 

2 comments

  1. Evet Tesili resim hatalı

    Ancak hem daire çelik kapı modellerinde hem de apartman dış kapılarında sacın kalınlığı önemli bir unsur. Buna dikkat etmek gerekli

  2. Merhaba bu makaleye gülerek katılıyorum katıldığım nokta ucuz çelik kapı 300 500 tl olan / ama katılmadığım resimdeki çelik kapının değeri 2000 tl civarında tanıtım yazınız bilgi amaçlı güzel teşekkürler

Comments are closed.