Delinen pimaş-plastik borular nasıl yapışır

delinen pimaş boruEv,bina vb. gibi yaşam alanlarında meydana gelen ve çok sıklıklar karşılaşılan bir durumda delinen pimaş-plastik boruları nasıl yapıştırırım şeklinde sorunlardır.Pimaş boru delindiği zaman delinen yerden sızan su duvaralara duvarlardan da evimizin içine kadar ilerler ve hiç te hoş olmayan bir görüntü meydana gelir.

Yapılacak işlem öncelikle delinen kısım nerede ise orayı bulmak.Borunun delindiği yeri tam olarak bulmak zordur çünkü boru hiç bir zaman delindiği yerden sızıntı vermez mutlaha civarında bir yerden su kaçırıyordur.Borunun delindiği yeri tahmini bir gözlem ile tesbit etmek ve o bölgeyi kırıp delinen yere ulaşmak.
Delinen bölgeye ulaştıktan sonra işimiz kolaylaştı demektir burada önemli olan delinen yeri bulmak.

delik plastik bru yapıştırmaDelinen yeri bulduktan sonra nalbura gidip aşağıda resmi bulunan ürünü alıyoruz ürünün adı tangit.Mükemel bir pvc boru yapıştırma ilacıdır.Bu ürün dışında ne kullanırsanız kullanın pimaş boru plastik su borunu yapıştıramazsınız.
Delinen yeri tespit ettikten sonra delinmiş yerden daha büyük bir pimaş parçası buluyoruz ve bulduğumuz pimaş parçasını ince zımpara ile zımparalıyoruz.Zımparalama işlemini borunun delindiği yerede uyguluyoruz.Zımparalamadan maksat tangit iyi yapışsın ve zemin temiz olsun.Bundan sonra tangit’in üzerinde yazan yönergelere göre hareket edebilirsiniz.Burada önemli olan yapıştırma esnasında o bölgeye akan su akımını mutlaka ama mutlaka kesmelisiniz yoksa kesinlikle yapıştırma işlemi gerçekleşmez.
Yapıştırma işlemi bittikten sonra aradan 24 saat geçmesinin ardından bölgenin kemik gibi sert olduğunu göreceksiniz.