Silivri Büyükçavuşlu nasıl bir yer ?

Silivri Büyükçavuşlu, İstanbul Belediye bağlı bir yerdir yani söz konusu bölge İstanbul sınırları içerisindedir.Telefon numaralarının başında 0212 bulunur.İstanbul sınırları içerisinde olması sebebiyle bir çok nimetten de faydalanmaktadır.Mesela bu nimetlerin başında kısa zamanda Silivri Büyükçavuşlu’ya bağlanan doğalgaz gelir.Ayrıca kanalizasyon çalışmalarının çok büyük ölçüde bittiği bu yerde hızlı bir yapılaşma söz konusudur.

Alt yapı çalışmalarında meydana gelen iyileşmeler ve doğalgaz gibi nimetlerin söz konusu bölgede hızlı bir şekilde yaygınlaşması arsa fiyatlarına da etki ediyor.

Bugün, Silivri Büyükçavuşlu 400 m2 bir arsanın en ucuz fiyatı 50 bin liradan başlıyor ve bu fiyat arsanın konumuna göre artıyor.

Silivri Büyükçavuşlu’da bir ilk okulu ve birde ortaokul var.Market ve sağlık ocağı gibi yerler halihazırda mevcut ve kararlılıkla hizmetlerini sürdürmekte.Hastane ise, yarım saate bir geçen minibüsler binilerek 10 dakikalık bir uzaklıkta; yani Çerkezköy’de bulunuyor.

İstanbul’a bağlı son köy olarak anılan Silivri Büyükçavuşlu’nun bir çok yerine villa yapılmış.İstanbul’un merkezi yerlerinde yaşayan ve gürültü stres gibi unsurların neticesinde beyni karıncalanan kimseler Silivri Büyükçavuşlu’dan arsa alıp bütçesine göre ev yapıyor.

Silivri Büyükçavuşlu’da 400 m2 olan bir arsanın %25 imarı var ve 2,5 kat bina yapılabiliyor.400 m2 bir yere 100 m2 taban oturumlu 2,5 kat bir ev demek 250 m2’lik bir yaşam alanı demektir.

İnsanı ayı değil.Son derece ılımlı ve nazik.Çevresine karşı yapıcı ve yardım sever.Emlakçısı,marketi ve inşaat malzemeleri gibi ürün satan esnafın yüzü gülüyor.

Silivri Büyükçavuşlu’da bol bol rüzgar esiyor havası temiz ve aşırı nem yok…Ee sonuçta açık ve temiz bir alan.Toprağı verimli.Evlerin bahçesi, hobi amaçlı sebze ve meyve işiyle uğraşan kimselerin elde ettiği enfes ürünlerle dolu.Tavuklar ve horozlar çat pat kıyıda köşede boy gösteriyor.Burası, İstanbul içerisinde modern bir köy yani….

Gelelim İstanbul’dan Silivri Büyükçavuşlu’ya nasıl giderin, nasıl ulaşım sorusuna:

Özel arabası olanlar E6 otobanını kullanarak (Çerkezköy gişelerinden çıktıktan sonra 6 dakika) çok rahat bir şekilde buraya ulaşabilirler.Özel arabası olmayan kimseler ise Metro turizmden 15 liraya satın alacakları bir bilet sayesinde Silivri Büyükçavuşlu sapağına kadar gelebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.