Silikon kuruma süresi ?

Screenshot_2En faydalı inşaat malzemelerinden biri olan silikonların donma-kuruma sürelerini merak ediyor musunuz?.
Silikon sürüldüğü yüzeylerde 4 saat sonra kurur ama tam kuruma 12,13 saat sonra gerçekleşir.
Silikonun kuruması aslında silikonu ne kadar kalın sürdüğünüze bağlı, mesela herhangi bir zemine kalın tabaka silikon sürdüyseniz kuruması da bir o kadar geç olacaktır.İnce tabaka silikonlar genelde 3,4 saat kurur.İnce tabaka silikona bir örnek verecek olursak akvaryumun camını yapıştırmak buna iyi bir örnektir.
Kalın tabaka silikonlar ise genelde silikonun yoğun olarak kullanılması anlamına gelir.Kalın tabaka silikon sürdüğünüzde bir kaç saat sonra parmağınıza silikonlu bölgeyi yokladığınızda bölgenin kuruduğunu göreceksiniz ama bu kesinlikle aldatıcıdır çünkü silikonun dış yüzeyi kurumuş iç yüzeyi ise hala ıslaktır.Kesinlikle yapıştırdığınız parçayı aradan 12,13 saat geçmedikten sonra oynatmayın.
En iyi silikon markasına gelecek olursak
En iyi silikon markası bana sista marka silikondur.Sista marka silikon güçlü yapıştırma özelliğine sahip olup sürüldüğü bölgede uzun yıllar canlılığını korur.Bir kaç kuruş kar edeceğim diye adı sanı belli olmayan silikonları kullanıp kendinizi mağdur etmeyiniz.

4 comments

  1. BENim acelem var hemen yıkanmam lazım duş lazım nasıl biri yardım etsin

  2. emin olmak için 24 bekleyin aceleniz yoksa tabi.

  3. geçen gün nalburdan ismi cismi belli olmayan bir silikon aldım eve geldim ve yapıştırmek istediğim bölgeye sürdüm, 1 gün bekledim kurudu ama bana hiç güven vermedi bu silikon. elimle oynuyorum silikon tam istediğim gibi değil. daha önce sista silikon kullanmıştım sista silikon ile bu silikonu karşılaştırdığımda bariz bir kalite farkı var. sista silikon diğer silikonlara göre biraz daha pahalı ama bence buna değer. hele önemli bir parçayı yapıştırıyorsanız kesinlikle sista silikon kullanmanızı tavsiye ederim

  4. tam olarak öyle tam kuruma 12 saat sonra gerçekleşiyor.Tam kuruma sağlanmadan kesinlikle yapıştırdığınız malzemeye güvenmeyin.

Comments are closed.