google adsense logo

Adsense gelirleri yılbaşından sonra düştü ?

google adsense logoPopüler arama motoru Google kazancını büyük ölçüde adsense reklamlarına borçludur.Bütün dünyada bir çok şirketin,küçük ve orta boy işletmelerin ürünlerini pazarlayabilmek için Google reklam verdiğini biliyoruz…

Adsense gelirleri yılbaşı gecesinden sonra hızlı bir düşüşe geçmiş durumda.Sitelerin görüntülenmesinde herhangi bir problem olmadığı halde adsense gelirlerinin düşmesi adsense yayıncılarının kafasında bir çok soru işaretinin oluşmasına neden oldu ?

Acaba ne oldu da adsense gelirleri büyük ölçüde düştü ve neden özellikle yılbaşından hemen sonra gelirler geriledi…

Acaba Google adsense ortaklarına fazla para kazandırmak istemiyor mu ? Acaba google adsense yayıncılarının hakkını mı gasp ediyor ?

Yapmış olduğum araştırma neticesinde yılbaşından sonra adsense gelirlerinin büyük ölçüde düşüş sağladığını büyük bir kalabalık grubunda teyit ettiğini gördüm ve sorunun sadece bende olmadığını anladım; demek ki adsense yayıncılarının çoğu aynı benim gibi endişe içerisinde..

Peki ne olmuş olabilir ki, adsense gelirleri düşmüş olsun ? Sitelerin hitinde bir düşüş olmadığı gibi aksine bir artış söz konusu ve bu pozitif durumun adsense gelirlerine olumlu yönde etki etmesi gerekirken ne oldu da yılbaşından sonra gelirlerde % 20 oranında bir gerileme meydana geldi ?

2 comments

Comments are closed.