Google elektronik vasiyet dönemi başlatıyor

Dünyanın tartışmasız en büyük ve en kaliteli arama motoru Google gene bir ilke imza ettı ve  sanal alemde elektronik vasiyet hizmeti başlattı söz konusu vasiyet uygulamasıyla, öldükten sonra kişisel bilgilerin ne olacağı ne olacağı konusunda kullanıcılara karar hakkı tanıyor.

Bu kişisel bilgilerin neleri kapsadığını Google hizmetlerini aktif olarak kullanan herkes bilir, mail hesaplarıgoogle+, bloglarpicasa resimler,youtube’deki videolarınız ve daha neler ve neler…İşte bu hesaplarda herhangi bir şekilde siz öldükten sonra verileriniz kalmış ise yeni uygulamayla bu bilgilerin siz öldükten sonra vasiyetini sağlayabileceksiniz.

Vasiyet bıraktığınız anda hesabınıza belirli bir süre girmediğiniz taktirde bütün bilgileriniz otomatik olarak silinecek. Google kullanıcılarına 3 aylık, 6 aylık, 9 aylık, ve bir yıllık olmak üzere 3 seçenek sunuyor.Bunun beraberinde alternatif bir seçenek olarak, hesaplarınızı yönetmek için sizin belirleyeceğiniz bir kişi hesaplarınızın tümüne hakim olabiliyor.Size bağlı Google’daki bütün hesaplarınızın yanlışlıkla silinmesini engellemek için, kullanıcıya telefon mesajı ile “bilgileriniz silenecek” şeklinde bir mesajın gönderilmesi öngörülüyor.

Google elektronik vasiyet  uygulaması şu an için aktif olarak kullanılıyor mu ya da Türkiye’yi kapsıyor mu henüz bir bilgimiz yok.Konu hakkında bir bilgiye sahip olduğumuz anda yazımızda güncelleme yapacağız…