Raks pf 32 tavan vantilatörü 1

Raks pf 32 tavan vantilatörü hakkında

raks pd 32Sıcak havaların kendini iyiden iyiye hissettirmesiyle birlikte evimize bir vantilatör alalım dedik.

Raks pf 32 tavan vantilatörü 145 liraya satın aldım.Ürün eve geldi.Ürünü açtım ama içinde nasıl kurulacağına dair doğru düzgün açıklamanın olmaması ve duvara asmak için 2 adet çelik dubelin bulunmaması yüzünden işim uzadıkça uzadı.

Raks’a bu basitliği hiç yakıştıramadım desem yeridir.

Ürün her şeyden önce çok küçük hiçte internet sitelerinde,resimlerde olduğu gibi büyük görünmüyor.İşin komik tarafı ürünün satan Raks firmasının kendi internet sitesinde ürüne dair adam gibi bir bilgi yok.Mesela en önemli bilgilerden biri olan, vantilatörün ölçüsü hakkında hiç bir bilgi yok.Onların vermediği bilgileri ben vermeye karar verdim.

Raks pf 32 vantilatörün pervanelerin bir uçtan bir uca olan ölçüsü (yani genişlik) 80 cm.
Raks pf 32 tavan vantilatörün tavandan lambaya kadar ölçüsü (yani yükseklik) 37 cm.
Raks pf 32 tavan vantilatörün lamba çapının ölçüsü 18 cm

İnternette hiç bir yerde bu bilgilere ulaşamadım.Bırakın bu bilgileri ürüne ait doğru düzgün resim bile yok.

Doğru düzgün montaj bilgi yok,parçalar nasıl toplanır, nasıl montaj edilir? Bir kaç bir şey var ama anlayan beri gelsin.

Ürünün içinden tavana montaj için çelik dubel çıkmıyor, 1 liralık şeyi içine koymamışlar.(Sakına bu ürünü tavana dubel yardımıyla asmayınız; vantilatör çalışma esnasında zamanla bu dubelleri yerinden sökebilir ve ürün aşağı düşebilir) İşin komik tarafı 6’lık çelik dubel alıyorsunuz; 6’lık çelik dubel, tavana montaj edeceğiniz parçanın içinden geçmiyor ki 6’lık çelik dubel en ufak çelik dubellerdendir.Biz eğer bu ağır vantilatörü 6’lık çelik dubelle tavana asamayacaksan kaçlık çelik dubelle asacağız?Çok ince bir çelik dubel risk oluşturmaz mı ? Tabi ki oluşturur.

Peki ben ne yaptım,gittim 8’lik çelik dubel satın aldım ve doğal olarak 8’lik çelik dubel montaj parçasından geçmedi bende matkapla montaj parçasının küçük olan deliğini büyülterek 8’lik çelik dubelin geçmesini sağladım,böylelikle 4 lük çelik dubel kullanmak yerine (bu ürünün 4 ya da 5’lik çelik dubelle tavana asmak kesinlikle bir risktir) 8 lik çelik dubel kullanmış oldum ama biraz uğraştım.

Ürün güzel ama montaj işi kesinlikle çok zor ayrıca ürünün çapı beklediğimden küçük çıktı.Eğer adamlar sitelerinde (raks firmasını kastediyorum) söz konusu ürünün genişliğini 80 cm olarak bildirselerdi ben bu ürünü satın almazdım.Çünkü vantilatör odamın içinde ufak kaldı,ürünü geri vermek içinde üşenince mecbur ürünü tavana asmak zorunda kaldım.Aşağıda ürünün bir kaç resmi ve youtube yüklediğim videosu bulunmakta.

3 comments

  1. Özellikle ölçü konusundaki bilgi için teşekkürler. Ben de bu bilgilere ulaşmaya çalışıyordum. Firmanın bu ölçüleri vermemesi gerçekten büyük eksiklik. Teşekkürler.

Comments are closed.