Screenshot 3

Google add url çalışmıyor

google bir servisi olan ve açmış olduğunuz yeni sitelerin google arama motorunda anında indekslenmesi sağlayan google add url adındaki  hizmeti 2 gündür çalışmıyor. Arayüzü aşağıdaki şekilde olan söz konusu hizmetin neden 2 gündür çalışmadığına daire herhangi bir açıklama yok.

Screenshot 2

söz konusu hizmeti kullanarak yeni açmış olduğunuz siteleri ya da daha önce açılan ama yeni güncellemiş olduğumuz siteleri google add url hizmetini kullanarak sisteme bildiriyor ve bildirdiğimiz web sayfaları anında arama motorunda indekslenmeye başlıyordu ne yazık ki bir kaç gündür bu hizmet sağlıklı çalışmıyor.

Yeni açmış olduğumuz bir web sitesinin arama sonuçlarında görüntülenmesini istediğimiz için google url kaydını yapıyoruz ancak söz konusu yeni sitenin kaydını yapmış olmamıza rağmen bildirdiğimiz site ne yazık ki arama sonuçlarında görüntülenmiyor. google gene ne işler çeviriyor belli değil. işin tuhaf tarafı sitemizi google add url bildirdiğimizde her şey yolunda ve bize “İsteğiniz alındı ve kısa süre içinde işlenecek.” şeklinde bir bilgi vermesine rağmen maalesef siteyi indeklemiyor.

Screenshot 3

indekslenmeyen sitelerin google arama motoru kriterlerini ihlal ettiği ve bu yüzden indesklenmemiş olabilir şeklindeki ihtimal ise gerçeği yansıtmıyor zira yayına hazırladığımız sitelerin tamamı orjinal içerik ve kesinlikle kopya siteler değil.

Peki yeni açmış olduğumuz web sitelerinin arama motorunda görüntülenmesini nasıl sağlayacağız ? Şu an bu sorunun cevabını bende bilmiyorum. hızlı bir şekilde sitelerin indekslenmesini sağlayan söz konusu hizmetin sağlıklı çalışmaması bir diğer alternatif olan backlink sistemini gündeme getirebilir yani yeni açtığınız bir siteyi arama motorlarına kaydetmek için daha önce arama motorları tarafından indekslenen sitelerden yardım alabilir ve yeni açmış olduğunuz siteye link vererek söz konusu yeni sitenizin arama motorlarında görüntülenmesini sağlayabilirsiniz diye düşünüyorum ama buda kaç gün sürer beli değil ve sonuçta indekslenip indekslenmeyeceği kesinde değil.

google site sahiplerinin her geçen işini zorlaştırıyor, her gün yeni bir şey icat ediyor ve icat edilen bu yeni şeyler insanların işlerini zorlaştırmaktan başka bir işe yaramıyor. ortalıkta bir sürü sağlıksız ve rezil rüsva spam-kopya siteler cirit atarken ve üstelik arama sonuçlarının en tepelerinde görüntülenirken orjinal içerikli sitelere hak ettiği ilgiyi göstermeyen google’ın giderek nefret edilen bir arama motoruna dönüşmesi kesinlikle kaçınılmaz ve beklenen bir sondur.

One comment

Comments are closed.