Yazlık kıyafetlerimizi kaldırırken nelere dikkat etmeliyiz ? Eşya saklama kuralları neler ?

kış aylarının kendini iyiden iyiye hissettirdiği şu günlerde, yazın giyip püfür püfür dolaştığımız kıyafetlerimize de ortadan kaldırmanın zamanı geldi. eğer küçük bir evde yaşıyorsanız kesinlikle yazlık kıyafetlerinizi ortadan kaldırmalısınız. kış ayı boyunca kullanmayacağınız yazlık kıyafetleriniz hem fazla yer işgal eder hemde orta yerde görüntü kirliliği oluşturur. peki yazlık kıyafetlerimizi kaldırıp saklamanın püf noktaları ve dikkat etmemiz gereken şeyler nelerdir ?

evet dostlar… havaların soğumaya başladığı 2019 kasım ayının başında ( gerçi istanbul’a şu günlerde pastırma sıcakları hakim) yazlık kıyafetleri kaldırmanın zamanı geldi hatta geçiyor 🙂 biz bu yazımızda sizler için hazırladığımız yazlık kıyafetlerimizi ortadan kaldırmanın püf noktalarını inceleyeceğiz, konuyla alakalı olarak sizlere yardımcı olmaya çalışacağız ve yazlık eşyaları saklama işinin inceliklerini sizlerin kolayca ve doğru bir şekilde yapmanızı sağlayacağız.

işte yazlık kıyafetleri ortadan kaldırmanın püf noktaları aşağıda ki yazımızda buyurun…

nihayet kış geldi ya da gelmek üzere ve artık yazlık kıyafetlerimizi giymeye gerek yok. ortadan kaldırılması, gözlerden uzak bir yerlere saklanması gerekmekte ! yazlık kıyafetleri düzenleme ve ayıklama konusunda özellikle kadınlar büyük sıkıntı yaşar. çünkü erkekler kıyafet konusunda kadınlar kadar hassas ve titiz değildir.

evvela dikkat edilmesi gereken en önemli şey, kirli olan yazlık kıyafetlerin diğerlerinden ayrılıp temizlenmesi gerekir.  kirli bir kıyafeti saklamak kesinlikle yanlış bir şeydir. bir çoğumuz naftalin gibi malzemeler kullanıyor olsak bile yazlık kıyafetlerin saklanması tabi ki  temiz olarak saklanması o kıyafetlerin uzun süreli kullanımı sağlamak için dikkat edilmesi gereken bir şeydir. iyi ama; yazlık kıyafetleri ortadan kaldırırken zorluk çekmenize engel olacak yöntemler nelerdir ? diye sorular sorduğunuzu duyar gibiyiz ! bütün bir yaz boyunca kullandığınız yazlık kıyafetlerinizi bir daha ki yaz mevsimine kadar ortadan kaldırmak için dikkat etmeniz gereken hususları aşağıda sıraladık, lütfen harfiyen uygulayın.

  • YAZLIK OLAN KIYAFETLERİ EVVELA KENDİ ARALARINDA AYIKLAYIN

yazlık kıyafetlerinizin arasında gelecek yaza giymek istemediğiniz kıyafetler var ise onları başka bir poşete koyunuz.bu sayede hem zaman kazanmış olabilirsiniz hem de gereksiz eşyaları saklamanıza gerek kalmayabilir. kıyafetlerinizi kesinlikle nemli bir ortamda hapsetmeyin. yoksa çok kısa bir sürede eşyalarınız bozulur ve çürümeye başlar.

  • SEÇTİĞİNİZ KIYAFETLERİN HEPSİNİ GÜZELCE VE DİKKATLİCE YIKAYIN

yazlık kıyafetlerinizi güzelce yıkayın mümkünse ütü bile yapabilirsiniz. bunun hiç zararı yok. bu sayede kıyafetlerinizin bir sonraki yaza kadar temiz kalmalarını sağlar ve aynı zamanda raf ömrünün uzamasına katkı sağlamış olursunuz.

  • VAKUMLU POŞETLER KULLANIN. VAKUMLU POŞETLER BÜYÜK YARDIMCIDIR

yazlık kıyafetlerinizi saklama konusunda ciddi sorun yaşıyorsanız vakumlu poşetler kullanabilirsiniz. inanın vakumlu poşetler insanın büyük yardımcısıdır. bu sayede dilediğiniz sayıda kıyafetleri bir arada tutabilirsiniz üstelik yer kaplama sorununuz ortadan kaldırabilirsiniz.

  • KURU TEMİZLEMEDE SİZE VERİLEN POŞETLERİNİ KESİNLİKLE ATMAYIN

bazı yazlık kıyafetlerin düz askıda kalmasında fayda olabilir.vakumlu poşetin veya saklama çantasının içinde kıyafetinizde kırışıklık oluşabilir.bu yüzden kıyafetinizi askıya asabilir ve kuru temizleme poşetinin içine koyarak saklayabilirsiniz.

  • KIYAFETLERİN ARASINA GÜZEL VE HOŞ KOKU VEREN AYNI ZAMANDA RAHATLATICI ETKİSİ OLAN LAVANTA KESESİ KOYUN

kıyafetlerinizin temiz kokması,böcek ve güveden uzak tutması için kıyafetlerinizi sakladığınız yere içi lavanta dolu bir kese bırakınız. naftalin kokusuna karşı alerjik yapınız varsa sizin için de lavanta kokusu doğru bir karar olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.