Saç dökülmesi ve sağlıklı saçlar için soğan suyu kürü

şu dünyada herkes oturduğu yerden bir şey sallıyor. birinin A dediği şeye diğeri olur mu ya bu B diyor. valla neye inanacağımızı, neyin doğru, neyin yanlış olduğunu bilmiyoruz. boşlukta uçuyoruz. önceden bu kadar sallayan yoktu. ahlaki sorumluluklar vardı ama şimdi böyle bir şey yok. adam yattığı yerden sallıyor.

ben onu bunu bilmem! benim güvendiğim şey doğadır! doğada yetişen herşeyin mutlaka bir faydası olduğuna inanıyorum. Allah gereksiz bir şey yaratmaz ! sineğin bile kim bilir ne faydası var 🙂

neyse efendim gelelim soğana.

soğan yemeklere en güzel tadı veren kükürt, lif, B ve C vitamini açısından oldukça zengin bir sebzedir. içerdiği asitler sayesinde bağırsak ve mide enfeksiyonlarına karşı etkilidir.soğan türk mutfağının da vazgeçilmezleri arasındadır.ne kadar doğru bilmem ama mısır pramitlerini inşa eden o dönemin insanlarına güçlü ve hastalıklara karşı dirençli olması için soğan yedirirlermiş 🙂 yukarıda dedim ya herkes bir şey sallıyor. binlerce yıl öncesinde yaşanan bu soğan yeme olayını kim görmüş, kim duymuş, kim görmüş meçhul 🙂

biz burada saç dökülmesine, saçları daha sağlıklı bir duruma geçirmek için sağdan soldan duyduğumuz bir bilgiyi paylaşalım istedik. altta yazacağım şeyler benim görüşüm filan değil. bunlar, işin uzmanları tarafından ortaya atılan tezler. ne kadar doğru, ne kadar yanlış; yahut bu kür işe yarıyor mu bilmiyorum. ama bildiğim şey, soğan Allah’ın yarattığı bir nimet ve mutlaka ama mutlaka bir çok faydası var.

SAÇLARIMIZI SAĞLAMLAŞTIRMAK, DÖKÜLMEYİ AZALTMAK, DAHA CANLI SAÇLAR ELDE ETMEK İÇİN SOĞAN SUYU KÜRÜNÜ NASIL HAZIRLAMALIYIZ ?

1. Yöntem

– 1 litre su kaynatın

– Dört adet soğanın kabuklarını soyun ve doğrayın

– Kaynar su içine doğradığınız soğanları ekleyerek 10 dakika daha birlikte kaynatın

– Yıkadığınız saçlarınızı soğan suyu ile durulayın. Ertesi güne kadar saçlarınızı bir daha yıkamayın. Uygulayanlar koku olmadığını söylüyor ama eğer siz rahatsız olursanız ertesi günü beklemeden 2 saat sonra saçınızı tekrar yıkayabilirsiniz.

2. Yöntem

– 2 adet soğanı katı meyve sıkacağından geçirin

– Bu suyu saç derinize masaj yaparak uygulayın.

– Bir saat kadar saçlarınızda beklettikten sonra saçlarınızı masaj yaparak yıkayın.

SAÇLAR İÇİN SOĞAN SUYU KÜRÜ NASIL HAZIRLANIR?

3. Yöntem

– Bir bardak içerisinde soğan suyunu ve 1 yemek kaşığı kadar balı karıştırın. Saç derinize masaj yaparak uygulayın

– Yarım saat beklettikten sonra saçlarınızı masaj yaparak yıkayın.

4. Yöntem

– Küçük bir tencere içerisine 2 adet soğan ve üzerlerini bir miktar geçecek kadar su ilave edin.

– 6 dakika kaynattıktan sonra ılınana kadar bekletin

– Saç diplerinize masaj yaparak uygulayın ve saç bonesi takarak iki saat kadar saçınızda bekletin.

– 2 saat sonra saçlarınıza masaj yaparak saçlarınızı yıkayın.