Sallama bitki çayları faydalı mı

sallama bitki çayıİçinde bitki olacakta o şey faydasız sağlıksız mı olacak Allah aşkına tabi ki faydalı ve sağlıklı..Televizyona çıkıyor bir kaç adet deli herif ne dedikleri belli ne anlattıkları belli adeta kafaları beyinleri karmakarışık olmuş  düşünüp de konuşan değilde konuşurken düşünmeye fırsat bulamayan tipler bunlar…

Şöyle söyseler belki o zaman ha verebilirim:

Bitki çaylarının içine ne konulduğu bilinmediği için faydası olmayabilir yani bitki çayı diye almış olduğumuz ürünler tatlandırıcı ve söz konusu bitkinin aroması kullanılarak imal edilmiş ise bu zararlıdır.

Adam adam böyle konuşmuyor yok efendim diyor bitki çayları küllen zararlı ve asla içilmez…

Siz bu kafa karıştıran insanların ne söylediğine kulak asmayınız iyi bir markanın lipton ya da doğadan gibi markaların bitki çaylarını satın alıp dilediğiniz gibi içebilirsiniz.

Bu çayların hazırlanışı zaten üzerlerinde yazar ama biz genede üzerinde duralım:

Bitki çaylarının hazırlanışı (poşet-sallama çaylardan söz ediyorum) adam gibi kaynamış su içine poşet çay atılmak ve en az 6,7 dakika hiç dokunmadan demlendirmek suretiyle elde edilir ve sonrasında da afiyetle içilir.Bitki çaylarını içerken kesinlikle şeker kullanmayınız.ilk başlarda şeker yokluğu biraz canınızı sıkacaktır ama ilerleyen zamanlarda şekersiz bitki çayı içmekten son derece keyif alır duruma geleceksiniz.Benim evimde bir çok çeşit sallama poşet bitki çayı bulunmaktadır yaklaşık 1 sendir her gün 10 ya da 15 adet bitki çayı içerim zararı bir yana o kadar çok faydasını gördüm ki anlatamam en önce böbreklerimde ki o uyuz guruldama-ötme sesi kayboldu..

Netice-i kelam sallama poşet bitki çaylarının hiç bir zararı yoktur istediğiniz gibi içebilirsiniz.

3 yorum

  1. ne pis bi siteymiş bu be. saf dezenformasyon. kağıt suda erir. poşet çaylarınki erimiyor çünkü içinde yapıştırıcı olarak plastik var. kaynar suya plastik… belki onun için “saçmalıyorlardır” o beğenmediğiniz adamlar. afiyet olsun.

  2. 10-15 ?? Günlük ?? Maşallah 😀 Neden şekersiz ben onu anlamadım faydasını mı alıyor ?Yarım kaşık koysak mesela :))))

    • Zaten vücudunuza faydalı bir şey yapmaya çalışıyorsunuz, üstüne vücudunuza zararlı olan şekeri tüketmenin ne anlamı var?

Yorumlar kapatıldı.