Ortodonti randevusu nasıl alınır ?

ortodonti bölümünden randevu almak nasıl ? okmeydanı diş hastanesinden ortodonti bölümüne randevü almak istiyorum, devlet hastanesinden ortodonti randevu nasıl alınır ? e-devlet ortodonti randevu alma ?

ortodonti bilindiği gibi diş eti rahatsızlığıyla ilgilenen bir bölümdür. konumuza girmeden evvel ortodonti hakkında sizlere kısa bir bilgi verelim

ortodonti nedir? ortodonti; uyumsuz ve çapraşık dişlerin uyum ilişkilerini teşhis ve kontrol eden, bu durumu önlemeye çalışan ve tedavisini yapan diş hekimliği branşının uzmanlık dalıdır.

devlete ait diş hastanelerinin ortodonti bölümünden randevu almak imkansız gibi bir şeydir. evet doğru okudunuz !  ortodonti bölümünden randevu almak aç bir kurt’un ağzından yemek almak gibi zor bir şeydir. çok uğraşmalısınız, sabrınızın bol olması gerekir. randevu var mı yok mu diye her gün sisteme girip kontrol etmelisiniz.

ortodonti bölümünden randevu almak için izlenmesi gereken yollar şu şekildedir. (önceden ortodonti bölümünden randevu almak için okmeydanı diş hastanesinin kendi web sitesini ziyaret ediyor ve buradan huzlı davranmak suretiyle randevu alabiliyorduk ama işimdi işler böyle değil, sistemi insanları zora sokacak şekilde değiştirdiler ) ortodonti bölümünden randevu almak için aşağıda yazdığım maddeleri teker teker uygulamalısınız. maddelerden bir tanesini eksik uygularsanız ortodonti bölümünden randevu alamazsınız :

  • evvela normal bir diş hekiminden randevu alacaksınız
  • normal diş hekiminden mhrs üzerinden randevu aldınız diyelim…
  • gününüz geldi ve normal diş hekimine muayene olmaya gittiniz…
  • diş hekimine şikayetiniz söylediniz…
  • normal diş hekimi sizi “incelenmesi gereken hasta” kategorisinde yeşil alana alacak !
  • diş hekimi sizi “yeşil alana” aldığı anda siz mhrs üzerinden ortodonti bölümüne randevu almaya hak kazanacaksınız.
  • normal diş hekimi sizi takip edilmesi gereken hastalar kategorisinde yeşil alana almadan ortodonti bölümüne randevu alamazsınız.

yeşil alana alınmadığınızda mhrs randevu sistemden şöyle bir uyarı alacaksınız:

“Seçmiş olduğunuz “Ortodonti” polikliniği tıpta ileri uzmanlık gerektiren poliklinik olup, doğrudan randevu verilmemektedir. Öncelikle ilgili ana dal polikliniğinde “Diş Hekimliği (Genel Diş),Çocuk Diş Hekimliği” muayene olmalısınız. Yapılan muayene ve tetkik işlemleri neticesinde hekimleri tarafından uygun görülen hastalar , “Takip Gerektiren Hasta” olarak sisteme kaydedildiklerinde ileri uzmanlık polikliniklerine MHRS üzerinden doğrudan randevularını alabilirler.”

ortodonti randevu alma e-devlet

burada ki mesele şudur :

ortodonti bölümüne sevk olmadan önce sizi normal bir diş hekimi kontrol etmesi gerekiyor. sizin ortodonti bölümüne sevk olup olmayacağınızı işte bu normal diş hekimi karar veriyor. normal diş hekimi kendisinin tedavi edemeyeceği bir durum ile karşılaşırsa işte o zaman sizi ortodonti bölümüne sevk edecektir.

BURAYA DİKKAT:  diş hekimi sizi ortodonti bölümüne sevk ettiğinde size randevu vermiş olmuyor !!! HEKİM, SİZİ İLGİLİ BÖLÜME SEVK ETTİKTEN SONRA RANDEVU ALDIM DİYE SEVİNMEYİN ZİRA ASIL ZOR İŞLER ŞİMDİ BAŞLIYOR…hekim, sadece sizi “yeşil alana” aldı. bundan sonra ortodonti bölümünden randevu almak sizin işiniz. ortodonti randevu alabilir misiniz alamaz mısınız o sizin meseleniz yani. yeşil alana alındığınız halde ortodonti bölümünden randevu almak neredeyse imkansızdır. bunu söz konusu bölümden randevu almak isteyen isteyen insanlar iyi bilir.