yere tüküren tipler 2

Sokağa yola her yere tüküren mel’un tipler !

en nefret insan tipidir. boğup gebertesim gelir bu mel’un tipleri.

hayatım boyunca başkasını tiksindirecek şeyler yapmadım. düşmanımı bile rahatsız etmeme çalıştım. düşmanımla ağız burun kavga ettim ama “rahatsız etmek” bambaşka bir şey.

istanbul’da, büyük şehirlerde kısaca her yerde ayı tipli magandalar dolanıyor. insan hayvan karışımı tipler. bu magandalar da “hayvan” rahatlığı var. hayvan gibi gaz çıkartırlar, hayvan gibi geğirirler ve hayvan gibi yol ortasına tükürürler.

yere tüküren tipler 1

hayvan bu dediklerimi yapmaz aslında ! yani anlayacağınız bunlar hayvan filan değil bambaşkla bir tür.

rahatsızlandın diyelim, boğazına bir şey takıldı; ne bileyim yani tükürmen icap etti diyelim… hani olur insanlık halidir. ama bu işi yaparken öyle bir anı kollarsın ki kimsenin olmadığı bir zamanı seçersin ve bir çöp bidonuna tükürürsün gidersin. ama böyle mi ? adam son derece rahat ! zevk için hayt huyt diye tükürüyor etrafa. eşek kadar adamlar yapıyor bunu. “adam” diyorum çünkü ben bir sürü sokağa tüküren “canlı” gördüm ama aralarında hiç bayan yoktu sokağa tükürenlerin tamamı “adam”

terbiye yok, nezaket yok, hiç bir şey yok… insana saygı da yok, çevreye de yok; hiç bir şey saygısı yok adamın ama “insanım” diye geziyor.

ben devlet olsam sokağa tükürenleri 10 sene cezaevinde yatırırım. hatta 15 sene; yatsın anasını satim… bu iş bana göre hırsızlıktan farksız. saçmaladım biliyorum ama olsun, bana göre suç sokağa tükürmek. aileler çocuklarına “sokaklara tükürmeme” konusunda ders vermeli, çocuklarını eğitmeli, sokağa tükürmenin ne kadar ayıp bir şey olduğunu çocuklarımıza anlatmalıyız. televizyonlarda kamu spotları oluşturulmalı ve bu konu hakkında yayınlar yapılmalı…olaya bak ! televizyonda “sokağa tükürmeme” ile ilgili yayın yapılacak… ne hallere düştük anasını satim.