Ucuz ütü masaları ne kadar sağlıklı ?

ucuz ütü masasıPiyasada ucuz ütü masaları 25 ila 40 lira arasında satılmaktadır.Bu ütü masaları evlerde ütü yapıldığı zaman güvenlik açısında zaafiyet meydana getirir mi ? Çünkü ütü fazla miktarda elektrik çeken bir ev aletidir.Fazla miktarda elektrik çekmesi ütü masalarında bulunan prizlerin sağlam olmalarını gerektirmektedir.

Ayrıca ucuz fiyata satılan ütü masalarının üzerilerinde bulunan kumaşlar son derece adi olup bir kaç kere ütü yapıldığı zaman hemen kullanılamaz duruma gelmektedir.

Ucuz ütü masaları genelde öğrenciler ve bekar kişiler tarafından tercih edilmektedir.ortalama olarak ütü masasının 30 lira olduğunu var sayarsak (ki en ucuz ütü masasının fiyatı 25 ila 40 lira arasında değişmektedir) 30 liralık bir malın ne kadar kaliteli olduğunuda sorgulamamız gerekmektedir.

Bugün ülkede bir çok eşyanın oldukça pahalıya satılması insanları ucuz mal arayışına sevketmiş durumdadır.Ancak ucuzu fiyata satılan ürünlerin (ütü masası gibi) ne kadar sağlık olduğu hemen hiç kimsenin umurunda bile değildir..

Bu bakımdan ucuz ütü masası alırken iki kere düşünmelisiniz çünkü ucuz fiyata ütü masası aldıktan sonra elektrik prizinde meydana gelen olumsuz bir durum neticesinde evinizde yangın çıkabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir