yatak modelleri 1

Yatak alırken nelere dikkat etmeliyiz ?

Yataklar insan sağlığı için önemli bir ayrıntıdır yatak demek rahat bir uyku demek rahat bir uykuda insan sağlığı için olması gereken bir faaliyet demektir.

Öyleyse sağlığımız için nasıl bir yatak almalıyız ki sağlıklı bir hayata merhaba diyelim ve güne mutlu bir şekilde merhaba diyelim.

Kalitesi bir yatakta uyumak insanoğlunun uyku kalitesini olumsuz yönde etkiler kalitesiz bir yatak çocuk gelişimini de olumsuz yönde etkiler demek oluyor ki kalitesiz bir yatak hem yetişkinlerin hem de çocuklarımızın sağlıklarını ve sonuç itibarıyla yaşam kalitesini olumsuz yönde etkiler.Bu bakımdan acil olarak ortası çukur haline gelmiş,sünmüş,iyice deforme olmuş ve bu sebeple yayları bozulup iptal olmuş yataklar derhal değiştirilmesi gerekmektedir.

Kullanışsız yataklarda yatak insanların sabahları uyandıkları vakit en çok karşılaştıkları sorun uykularını doğru dürüst bir şekilde alamamak bel bölgesinde meydana gelen bir kasılma boyun kısmını çevirmede yaşanan zorluklar..

Kısacası yattığımız yataklara verdiğimi önem yediğimi yemeklere verdiğimiz önem gibi olmalı.Yatak seçiminde son derece seçici olmalıyız biraz daha fazla para verip daha kaliteli bir yatak alma imkanına sahipsek kesinlikle ucuz ev kalitesiz bir yatak almamalıyız.

Bir yatak alacaksanız yatağın rahatlığı hakkında yatağın üzerine uzanarak karar veriniz evet aynen böyle yapınız hiç utanmayınız ve yatağın üzerine uzanarak karar veriniz.Çünkü esnafların söylediği sözlere kesinlikle inanmayınız öyle bir memlekette yaşıyoruz ki her şey malını satana kadar, mal satıldıktan sonra iş bitmiştir.Demek ki doğru yatak seçiminde yatak satın alınmadan önce üzerine yatılıp denenmek suretiyle alınmalıdır.

Yatakların içinde kullanılan yayların,malzemelerin,kumaşın kalitesini inceleyiniz.Hatta yatak satın alırken yanınızda bu işten anlayan uzman bir kimseyi beraberinde götürünüz hiç üşenmeyiniz doğru bir yatak satın almak için gerekirse 1 haftanızı heba ediniz ama yılın geri kalan 360 günü ise mutlu ve dinç bir şekilde uyanınız.

Yatak satın alırken bir mağazadaki yatakların hepsini denemeliyiz ve müşteri temsilcisine kendimizi çok iyi ifade etmeliyiz.

Yataklarda kullanılan yay adetleri çok önemlidir metrekare metrekare yay adedi çok önemlidir üzer,inde kullanılan sünger adedi,bir tarafı yün bir tarafı pamuklu bir tarafı .

Kısacası yatak satın almadan önce yatağa yatacağız gerekirse 10,15 dakika vakit geçireceğiz çünkü ömrümüzün üçte birini yatakta geçirdiğimiz için çok doğru bir şeçim yapmamız gerekiyor.