Köyden İstanbul’a kargoyla organik gıda satmak

Artık adam gibi bir şeyler bulup yemek neredeyse hayal oldu.İnsanlar sinek ilacını yemiş sinekler gibi birer birer kanserden düşüp ölüyorlar.Hastaneler kanserli hastalarla dolu,yakınlarımız,komşularımız,akrabalarımız, 3,5 yaşında ki çocuklarımız hep kanserli…

Devlet yani sağlık bakanlığı denilen ne iş yaptığı belli olmayan kurum ise bu rezilliği

organik gıdasadece seyrediyor.Göstermelik bir iki yer yakalıyor onları da 1000,2000 lira ceza ile cezalandırıyor (!)
Her türlü pis ve insan sağlığına zararlı gıdalar allanıp pullanıp yakışıklı ambalajlar içerisine konularak patır kütür satılıyor, bunları yiyen insanlar ise ya kansere yakalanıyor ya da başka bir hastalığın pençesine düşüyor.

İnsanların sağlığıyla oynayan ve bir sürü masum insanın ölümüne organik tarımsebebiyet veren bu soysuz köpekleri asmak gerekirken yaptıkları yanına kar kalıyor ve ölenin hesabı kimseden sorulmuyor.

Semt pazarlarında satılan hemen her şey hormonlu.Hayvan gibi limon,yumruğum gibi sarımsak,kafam kadar domates,bacağım kadar patlıcanlar satılıyor…İnsanın satın aldığı şey içine sinmiyor, zorla alışveriş yapıp evimize dönüyoruz.

organik gıdalarYa bu İstanbul’dan siktirolup gideceğiz ya da bu şerefsizlerin sattığı şeyleri yemeyeceğiz…
Köyde yaşayan insanlar genelde parasızdır; köy yerinde para kazanmak zordur çünkü iş imkanı yoktur (hepsini kastetmiyorum) köy halkı genelde durumu zor olan insanlardır.Bu köylü kardeşlerimiz internete ilan verseler, kendi bahçelerinde yetiştirdikleri gıdaları, o neşeli ve sağlıklı tavukların yaptığı mis gibi yumurtaları satsalar diyorum olmaz mı yahu ? Hem ev ekonomisine büyük bir katkı sağlamış olurlar hem de bizlerin duasını almış olurlar.
Mesela ben ilk müşteri olabilirim 🙂 Bize köy ekmeği, organik bakliyat, köy yumurtası, zeytinyağı, pekmez gibi gıdaları düzenli olarak satacak kimseler arıyorum parasıyla tabi ki 🙂
Şaka yapmıyorum, artık kargo firmaları Türkiye’nin en ücra köşesine kadar hizmet vermekte.Köylüler, bu türden gıdaları güzelce ambalaj yapıp istedikleri yere satabilirler, yemin ediyorum kısa sürede çok iyi para kazanırlar ama işini temiz yapmaları ve yaptıkları işe hile karıştırmamaları lazım.