Ufo ile diğer ısıtıcılar arasında ne fark var ?

Ufo ile diğer ısıtıcılar arasında ne fark var ? Emin olabilirsiniz ki hiç bir fark yok;sadece çok az bir kalite farkı olduğunu söyleyebilirim…Diğer ufo tarzı ısıtıcıların ufo diye diye tabir edilen ve Türkiye’yi ilk defa malum manada ısıtıcılarla tanıştıran infrared teknolojili ısıtıcılar arasında söylemiş olduğum gibi öyle büyük bir fark yok.

Hele elektrik tüketimi konusunda hiç bir fark yok prize ister ufo takın isteseniz başka bir marka takın bütün bu ısıtıcıların yaktıkları elektrik aynı yani söylenildiği gibi yok elektrik tasarrufu sağlıyor yok bilmem ne oluyor hepsi düzmece ve kandırmaca.

Ufonun diğer ısıtıcılara göre  çok az kalite farkı olduğunu söylediğim mesela kablosu diğer ısıtıcılara göre daha dayanıklı ve sağlam görünüyor…Neden özellikle kablo üzerinde durdum ? Çünkü kablo bu tarz kuvvetli ısıtıcılar için hayati öneme haiz bir ayrıntı…

Aslına bakarsanız ufo tarzı güçlü elektrik akımı çeken ısıtıcıları kesinlikle prize direk takmayınız çünkü prizde bir müddet sonra korkunç bir ısınma meydana gelyor ve doğal olarak kablolar erime ve sonuç itibarıyla yangın çıkmaya başlıyor..

Peki yangın çıkmaması için ufo tarzı ısıtıcıları nasıl bağlamamız lazım ?

Ufonun priz kısmını kesin ve kabloları soyarak çıkarın ve binanın prizinin bulunduğu yeri söküp prize bağlanan kablolara ulaşın (yani prizi sökün atın)…Ve daha sonra ufonun ucundaki kablolar ile prizin kablolarını birbirine direk bağlayınız ve iyice bantlayınız…Böylelikle yangın çıkma ve ısınma sorunu kesinlikle ortadan kalkacaktır…