Ahmet Kaya’nın en güzel parçası

Ahmet Kaya bana göre bu ülkenin en büyük seslerinden bir tanesidir.Hatta bana göre en iyi şarkı yorumlayan adam Ahmet Kaya’dır.Ahmet

ahmet-kayaKaya’nın üzerine şarkı söyleyen adam tanımam; fikir, benim fikrimdir ve fikrime kimsenin saygı duyması da gerekmiyor…

Konuyla ne alakası var diyebilirsiniz ama içimden geldi, yazmam lazım:

Ahmet Kaya’nın başörtülü kızlar için ortaya koyduğu tavır, taktir edilmesi gereken bir tavırdır.

İslamcı geçinen korkak-sünepe-yavşak sürüsünün göstermesi gereken tepkiyi İslamcı geçinmeyen Ahmet Kaya göstermiş ve o muayyen karanlık dönemde İslamcı geçinen yavşak sürüsü fare deliklerine gizlenmişken, üniversite kapılarında sadece baş örtüsü taktıkları için mağdur olan genç kızlarımıza kendi çapında sahip çıkmıştır.

Her fani gibi oda öldü gitti…Allah günahlarını affetsin…

Çocukluğumdan beri Ahmet Kaya dinlerim…Ahmet Kaya’nın fikirleri, dünya görüşüme ve hayat tarzıma ters fikirlerdir ama söz konusu şarkıcının yiğit tavırları ve inandığı değerler karşısında sergilediği dik duruşu her zaman taktir etmişimdir.

Ahmet Kaya’nın bütün şarkılarını dinleye dinleye ezberledim diyebilirim.Amacım şarkıları ezberlemek değil illaki ama insan yıllar içinde aynı şarkıları dinleye dinleye bir süre sonra o şarkıları ezberliyor.

Biri bana Ahmet Kaya’nın en güzel parçası hangisi diye sorsa, ona vereceğim cevap:

Ahmet Kaya –  Suskun

5 comments

  1. Ahmet Kaya’nın en güzel parçası METRİSİN ÖNÜNDE DURDUM 🙂

  2. hakikaten iyi bir tercih.bencede en güzel parça seçmiş olduğunuz parça.ayrıca ahmet kaya hakkında yazmış olduklarınıza aynen katılıyorum.

Comments are closed.