sallama bitki çayları

Doğadan mı lipton mu ?

sallama bitki çaylarıSallama bitki çayları içmeyi çok seviyorum, günden değişik bitki çaylarından 8,10 adet içerim.

Fazlası zarar filan diyorlar ama bana bir bok olmadı yıllardır…Fazlası zarar diyorlar ama neye ve nasıl zararı var kimse bunu anlatmıyor, millet papağan gibi ezbere konuşuyor.Her şeyin fazlası mutlaka zararlı; günde 50-100 tane içersen tabi.

Geçenlerde bir yazı yazmıştım ve orada demiştim ki hangi sallama bitki çaylarını içmeliyiz? Çünkü bazı bitki çayları var ki bitkiyle alakası yok sadece tatlandırıcı ve gıda boyasından ibaret.İşte az önce linkini verdiğim yazımda bu tür bitki çaylarında uzak durulmasının gerekliliğini anlatmaya çalışmıştım.Bu yazımda ise iki adet ünlü bitki çayı markasından hangisini tercih etmeliyiz sorusuna kısa bir cevap vereceğiz.

İki adet bitki çayı markası Lipton ve Doğadan…

Şunu söylemek gerekir ki uzun yıllardır aktif bitki çayı içicisi olan ben, her iki markayı da alıp kullanıyorum inanın birinin diğerinden hiç bir farkını göremedim, bana göre her ikisi de aynı kalite.

Her iki marka arasında şayet bir tercih yapılacaksa fiyat anlamında hangisi düşük ise onu tercih edin derim (gerçi fiyatları her ikisininde aynı) Bazen marketlerde söz konusu markaların indirimleri oluyor işte o an saldırmak lazım ve 5,10 kutu almak lazım.Sakına fazla stok yapmayınız çünkü bu tür bitki çaylarının son kullanım tarihleri vardır ve son kullanma tarihleri aşıldığı anda çöpe atılması gerekir.Birde unutmadan, bitki çayı paketlerini nemli ve rutubetli havasız yerlerde bırakmayınız hemen bozulur.

Netice-i kelam: her iki marka arasında tat ve kalite bir farkı yok bu itibarla marketlerde hangisi indirimde ise onu alıp içmek gerekir diye düşünüyorum.

Favori sallama bitki çaylarım ise,rezene,ada çayı,kuşburnu ve papatya