Asus bilgisayar hakkında yorumlar

asus asus n550jkAsus’tan bir bilgisayar aldık (asus asus n550jk) ahh almaz olaydık.Ben hayatımda bu kadar rezil iş yapan firmaya rastlamadım desem yeridir.Hep sıkıntı, hep sıkıntı başka bir şey yok.

Asus’tan 3 bin lira verdik bir laptop aldık, laptop’u almadan öncede forum sitelerinde bir araştırma yaptık, gerizekalı 14,15 yaşında oyun manyaklarının yorumlarına aldanıp Asus’tan bir laptop almaya karar verdik.Hızlı bir bilgisayar alalım dedik ama 3 bin lira verip aldığımız laptop 1000 liralık laptoplar gibi aynı hızda çalışıyor, hiçbir ekstra hız görmedim desem yalan olmaz.

Laptop’u aldık kullanırken daha 2 haftalık olmasına rağmen kendi kendine kapanmaya başladı.Yetkili servisi aradık ve tam tahmin ettiğim gibi karşıma hiç bir şeyden habersiz, yetkisiz, donanımsız, kara cahil, işi sadece “alo” demekten ibaret olan insanlar çıktı.”İnsanlar” diyorum çünkü kaç kişiyle görüştüysem hepsi bir diğerinden cahil.Bahse girerim ki sokakta simit satan adam bilgisayar konusunda bunlardan daha fazla bilgiye sahip.

asus n550jk laptopHer şeyden önce sıkıntı daha ilk başta başladı.Efendim neymiş Asus masa üstü bilgisayarların tamiri İstanbul Avrupa Yakası’nda Mecidiyeköy’de, Asus laptop tamiri ise İstanbul Anadolu Yakasında tamir ediliyormuş.Yani laptop tamir ettirmek için kalkıp ta anasının nikahına gitmem gerek.Koca İstanbul’da Asus yetkili servis yok iyi mi, Anadolu’da yaşayanların halini düşünemiyorum.

Gelelim hiç bir şeyden habersiz, yetkisiz, donanımsız, kara cahil; işi sadece “alo” demekten ibaret olan yetkili servis elemanlarıyla (!) aramızda geçen kısa konuşma :

– Bilgisayar kapanıyor ne yapmam lazım

– Driver’ladan olabilir, Asus sitesine girin ve driver’ların hepsini indirip bilgisayarınıza kurun.

– Hepsini derken ? Burada alakasız ve bir sürü driver var hepsini indirip kuracağıma hangisini indirip kuracağımı söylesenize.75 adet driverı neden indirip teker teker laptop’uma kurayım bu nasıl bir iş ???

-(Cevap yok !)

ASUS-N550JKBir boktan haberi olmadı için bana hepsini indir kur diyor yani biri tutmazsa diğeri tutar hesabı.

Bütün driverları indirip yeni baştan kurduk olmadı.Laptop gene durup dururken kapanıyor.Sonra, tamamen tesadüf eseri laptop ekranını hafifçe aşağı indirmek isteyince birden laptop açıldı.Ekranı yukarı kaldırınca kapandı, demek ki sorun donanımsal kesinlikle kablolarda temassızlık var diye tahmin ediyorum.

Şu an itibarıyla çözüme kavuşmuş bir şey yok.Laptopu servise verip tamir ettirmek için kuş gibi çırpınıyoruz.

4 thoughts on “Asus bilgisayar hakkında yorumlar

 1. Kaşe sorununu ben de yaşadım. Allah’tan cihazı aldığım yer yakındı da hemen gittim imzalattım. İnşallah benimkine de değişim çıkar da paramı kurtarırım. Lanet olsun böyle firmaya.

 2. Merhaba Muzaffer ağabey. Benim cihaz servisten geldi. Format atıp yollamışlar arızası yoktur diyerek. İlk başta sorun yoktu fakat aradan kısa süre geçtikten sonra tekrar ekran kapanmaya başladı. Ekran kapağını arkaya doğru ittirince bazen de oynattığım zaman kapanıyordu. Tekrar yolladım servise. 3 sayfalık arıza notu yazdım en salağının bile anlaması için. Şuan halen serviste. 10 gün oldu. Bilgi paylaşımı açısından bana ulaşırsanız sevinirim. E-Posta: onurboztepe58@gmail.com

 3. Merhabalar, aynı dertten muzdaripiz. Ben de de aynı sinir bozucu cihaz var ve ekran kapanıp duruyor ciddi bir sıkıntısı olduğu belli. Ben de servise gönderdim hala elime ulaşmadı. Sizin cihazınızın son durumu nasıl acaba?

  1. inanır mısınız aynısı bizim başımıza geldi.
   ben hayatımda böylesine rezil böylesine insanı uğraştıran bir şey görmedim.
   bizimde satın aldığım söz konusu bilgisayar (asus asus n550jk) sizlerinde belirttiği gibi bozuk çıktı ve eminim bize bile bile bozuk bilgisayarı sattılar. bizde servise gittik, servis ürünün bozuk olduğunu bile bile ve göre göre bize bir sürü problem çıkarttığı ,hatalarını telafi edip, rezilliklerini düzeltip özür dileyeceklerine birde bizi mağdur ettiler ( bu bilgisayar öyle 1000 liralık bilgisayar değil, 3300 tl para verdik)yok efendim faturanız ve garanti belgeniz var ama garanti belgenizin üzerinde kaşe yok, biz bunu kabul etmeyiz dediler (sanki kaşeyi biz kendimiz basmadık,eğer bu ürünü bize satan adamlar garanti belgesine kaşe basmıyorlarsa gidin hesabını sorun ben ne anlarım kaşeden şundan bundan) sonra gittik bozuk ürünü bize satan pcdepo adlı firmadan garanti belgesini zar zor kaşelettik (olaya bak yaa heriflerin pisliğini, işi gücü bıraktık biz temizliyoruz) sonra servise gittik binbir uğraştan sonra ürünü geri verdik ve paramızı istedik, paramızı kredi kartına geri yatıracaklarını söylediler bekliyoruz..
   kısacası insan parasıyla rezil olur derler ya işte biz paramızla böyle rezil kepaze olduk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir