Screenshot 1

Google Drive 1TB ücretsiz alan dağıtıyor ama dikkat !

Evet yazımızın başlığında ki gibi Google Drive 1TB ücretsiz alan dağıtıyor. 1 tb’lik ücretsiz depolama alanına sahip olmak için biz burada fazla bir şey anlatmayalım şu bağlantıyı tıklayınız söz konusu bağlantıda neyin nasıl olacağı hakkında detaylı bilgiler var.

Ama Genede özetleyelim:

  • “Level 1(0-4 puan) Belirli ülkelerde özel içeriklere erişim
  • Level 2 (5-49 puan) Yeni Google ürünlerine ve özelliklerine erken erişim
  • Level 3 (50-199 puan) Google Maps uygulamasında Resmi Google Yerel Rehberi olarak görüntülenme
  • Level 4 (200-499 puan) Google Drive servisinde 1 TB kapasiteli bulut depolama alanı
  • Level 5 (500+ puan) En İyi Yerel Rehber olarak 2016 yılındaki Google toplantısına katılım hakkı.  Bu katılım ile dünyanın her yerinden katılım yapan Google Rehberleri ile tanışma fırsatı ve Google Kampüsünü gezme fırsatı elde edebilirsiniz.”

Bizim burada üzerinde asıl durmak istediğimiz gözden kaçan önemli mesele şudur: Google ücretsiz olarak 1 tb’lık çok ciddi bir alan veriyor vermesine ama kazanılan 1 tb’lik bu alanın ömür boyu süreceğini zannetmeyin zira ben ömür boyu süreceğini sanarak hemen çalışmalara başlamıştım; içimden bir ses “ulan Google bu alanı ömür boyu ücretsiz vermez” diyede düşünmedim değil 🙂 Sonra biraz araştırma yapınca Google maps’da kazandığınız 200 puanla sadece 2 senelik driver hakkına sahip oluyorsunuz yani size verilen 1 tb’lik alan süresiz değil sadece 2 senelik.

Evet, bu gerçeği öğrendikten sonra büyük bir hayal kırıklığı yaşadım ve hemen çalışmalardan vazgeçtim.Çünkü 2 senelik bir süre için değmez.

İşte size ne demek istediğimiz kanıtı.Aşağıda ki açıklama bizzat Google tarafından;

Screenshot_1

One comment

  1. Çok teşekür ederim bende başlayacaktım taki bunu duyunca

Comments are closed.