Laptop’u yüksek hızda kullanmak için

Bir laptop satın aldınız ve performansı pek de hoşunuza gitmiyor…Bu durumda laptopunuzu bir miktar hızlandırmak istiyor olabilirsiniz.

Konuyla ilgili olarak internette araştırma yaptığınızda bir çok saçma salak tip tarafından ortaya atılan boş boş fikirlerin göreceksiniz ve iyice canınız sıkılacak…Zaten şu forum siteleri yok mu; kafayı üşütmek isteyen buralara girip konu araştırsın.Mesele, bir noktadan sonra atışmaya dönüyor.

Kimileri bilgisayarı hızlandırmak için farklı program isimleri vermek suretiyle, bu programların indirilip bilgisayara kurulması neticesinde bilgisayarın hızlanacağını filan iddia ediyor.Adamın bilgisayarı hızlandırmak için tavsiye ettiği program trojen dolu.Ama eşşeğin bundan haberi yok.İsmi zikredilen programı indirip bilgisayarına kuruyor bilgisayarı hızlanacağına büsbütün yavaşlıyor.

Neyse şimdi size kısaca hiç de kafa karıştırmadan tek hamleyle laptopu hızlandırmanın çok basit bir formülünü vereceğim.

Laptop hızlanması bilgisayarınızda bulunan CPU denilen yani işlemcinin hızlanması demektir.Siz CPU hızlandırdığınızda doğal olarak laptop hızlanmış olacak.

1) Laptop bulunan CPU nasıl bir andan hızlandığını görmek için evvela ctrl+alt+del tuşlarına aynı anda basıp görev yöneticisini açıyoruz.

2) Görev yöneticisini açtıktan sonra aynı pencerede bulunan “performans” kısmını tıklıyoruz

3) Şimdi laptomuzun sağ alt köşesinde bulunan güç seçeneği simgesini sağa tıklayıp güç seçeneklerini açıyoruz, aşağıda ki resim gibi:laptop güç seçenekleri simge

4) Aşağıda ki gibi “dengeli önerilen” yazan yerin karşısındaki işareti kaldırıp “yüksek performans” yazan yeri işaretliyoruzScreenshot_2 Screenshot_35) İşaretleme işlemi sırasında aşağıda ki resimde görüldüğü gibi CPU hızınız anormal bir şekilde artacaktır.laptop cpu hızlandırma cpu hızlandırma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir