Hangi sallama bitki çayını içmeliyiz ?

sallama bitki çayıBitki çaylarındaki çeşitlilik adeta parmak ısırtıyor,o kadar fazla çeşit bitki çayı var ki insan hangisini içeceğine karar vermekte zorlanıyor.

Ben bu yazımda hangi bitki çayını içmeliyiz sorusundan ziyade sallama bitki çaylarını içerken nelere dikkat etmeliyiz konusu üzerinde kısaca durmak istiyorum, zira bitki çaylarının tercihi kişiden kişiye değişebilir, benim sevdiğim bir bitki çayı diğer bir kimse tarafından sevilmeyebilir bu durum ise gayet normaldir.

Sallama bitki çayları uzmanlar tarafından en iyi şekilde harmanlanmış çaylardır yani bizim gidip de bir aktardan satın alacağımız değişik türdeki bitki çaylarını harmanlayarak içmemiz belkide hiç bir (yanlış harmanlamadan dolayı)  işe yaramayacaktır çünkü bazı bitkiler, bazı bitkilerle birleşince hiç bir etki meydana getirmediği gibi ters bir tepkide meydana getirebilir.Ama işin uzmanları hangi bitkinin hangi bitki ile birleşince nasıl bir tesir meydana getireceğini bildikleri için harmanladıkları bitki çayları da bu itibarla daha güvenilir olmaktadır.

Asıl söylemek istediğim ise, sallama bitki çayları satın alırken kutunun arkasını çeviriniz, kutunun arkasında içindekiler şeklinde bir bölüm var o bölümü okuyunuz.Eğer o bölümde gıda tatlandırıcısı,boya ,aroma şeklinde bir ibare görürseniz bilin ki o bitki çay gerçek bitki çayı değildir.

Gerçek sallama bitki çaylarına örmek verecek olursam (ki bu bitki çayları hiç bir ilave madde kullanılmadan tam olarak ilgili bitkiden elde edilirler) rezene,papatya,ada çayı, sade yelik çay, kuşburnu gibi bir kaç örnek verilebilir.

Comments are closed.