Oyun hamuru zararlı mıdır ?

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPiyasa bulunan ve bebeklerin vazgeçemediği şu oyun hamurları hususun da bir iki kelam laf edelim istedik.

İnternette bir kaç siteyi inceledim oyun hamuru zararlı mıdır yoksa değil midir ? Bazı gerzekler oyun hamurunun Sağlık Bakanlığı kontrolünde üretilen firmalarda imal edildiği için bebeklerin oyun hamuru yutmasında sakınca görmemişler.Sanki Sağlık Bakanlığı çok temiz iş yapıyormuş gibi sürekli olarak Sağlık Bakanlığını referans göstermek neyin nesidir anlamıyorum.Yediğimiz sucuğa eşek eti karıştırıldığı,her türlü hilenin hurdanın döndürüldüğü günümüz dünyasında Sağlık Bakanlığı insanların sağlığıyla kedinin fareyle oynadığı gibi oynayan hangi bir firmanın tabiri caizse azına sıçıp bırakmış da oyun hamuru gibi direk yenilen gıdaların yanında önemsiz kalan bir işle uğraşacak ? Ben bu adamların hiç bir şeyin ne güvenirim nede inanırım, Allah ellerine düşürmesin.(amin)

Efendim birde şöyle bir mevzu döndürülüyor; neymiş, oyun hamurlarını merdiven altı yerlerden alırsanız sağlıksız imiş ama adam gibi bir erden alırsanız çocuğunuzun oyun hamuru yemesinde hiç bir sakınca yokmuş 🙂 Senin çocuğun değilde sen ye kardeş oyun hamurunu, afiyet olsun sana.