İkinci el buzdolabı alınır mı ?

ikinci el buzdolabıHayat şartlarını zorlaşması sebebiyle insanların büyük bir bölüm ikinci el eşyalara yöneldiler.Sıfır beyaz eşyaların oldukça pahalıya satıldığı ülkemizde insanlar doğal olarak ikinci el beyaz eşya satın almaktalar hatta ikinci el eşyalar o kadar fazla talep görmektedir ki bu işle ilgilenen yüzlerce dükkan vardır.
Peki ikinci el eşya satan dükkanlarda bulunan buzdolapları ne kadar güvenlidir?
Sizi için Topkapı’da bulunan ikinci el eşya satan dükkanları gezdik ve orada bir kaç esnafla konuştuk.
İşte aklımızda kalan önemli noktalar:
İkinci el eşya satın alırken özellikle beyaz eşya, ürünü satın almadan mutlaka satın alındığı yerde çalıştırmak denemek gerekiyor.Ancak öyle fişe takıp çıkartmakla buzdolabının çalışıp çalışmadığı anlaşılmaz.
Nofrost buzdolapları tam olarak 2,5,3 saat sonra soğutmaya başlar ama derin dondurucu buzdolaplarında böyle bir sorun yoktur.Derin dondurucu buzdolabı satın alırken fişe takınız ve buzluk kısmı 10 dakika içerisinde soğuyorsa buzdolabının soğutmasında herhangi bir sorun yok gibidir.Ancak nofrost tipi buzdolaplarında buzdolabının sağlamlığını 10 dakika içerisinde test edemezsiniz,nofrost bir buzdolabının soğutup soğutmadığı 2,5 saatten önce anlayamazsınız.
Buzdolabı satın almadan evvel garantisinin olup olmadığı öğrenin, şayet buzdolabının garantisi varsa bunu mutlaka isteyiniz.
Garanti süresi yoksa buzdolabı satan kimseden ısrarla en az 3 aylık garanti isteyiniz.Bu 3 aylık garanti buzdolabını satan kimse tarafından verilir, resmi garanti değildir.Buzdolabını size satan kimse şayet size 3 ay garanti veriyorsa bu iyi bir şeydir en azından buzdolabınız bir arıza yaptığında (ki genelde ikinci el buzdolapları ilk aylarda arıza yapar) değiştirme şansınız vardır.
Buzdolabını peşin fiyata çok ucuza satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.