Bataryası en fazla giden telefon

en iyi dayanan bataryalar (1)Yepyeni akıllı cep telefonlarının piyasaya çıkmasının hemen ardından insanların akıllarına takılan en fazla soruda acaba hangi akılı telefonun bataryası daha fazla dayanır ?
Motorola cep telefonlarının bataryasının diğer telefonlara göre fazla gitme-dayanma özelliği malumunuzdur.Motorola firmasının geçtiğimiz aylarda tanıtmış olduğu Droid Turbo telefon bataryasının ne kadar dayandığı konusunda bir performans raporu yayınlandı

en iyi dayanan bataryalar (2)Özel bir şirketin yapmış olduğu telefon bataryasının ne kadar süre dayandığı konulu test sonuçlarına göre Motorola firmasının ürettiği Droid Turbo bataryalar tam olarak 10 saat 50 dakika dayandığı netlik kazandı.
Bu zaman kadar biz neyi biliyorduk: Sony markasının ürettiği Xperia Z3 telefon bataryasının uzun süre gitmesiyle tanınıyordu.Peki neydi Xperia Z3 akıllı cep telefonunun batarya kullanım süresi ? Evet tam tamına Xperia Z3 bataryası 9,30 saat dayanıyordu ve bu zaman kadar lider batarya dayanma süresi söz konusu Xperia Z3 adlı modele aitti ancak Motorola firmasının piyasaya sürdüğü Droid Turbo, Z3’e 1 saat lik fark atarak liderliğe yükselmiş gibi görünüyor.

Telefon bataryası kullanım-dayanma süresinde ki, %0’dan %100 şarj olma süresi anlamında Galaxy Note 4 var olan yerini korumakta.Samsung Note 4 yaklaşık 95 dakikada tam şarj olabiliyor. Motorola firmasının ürettiği Droid Turbo bataryası tam olarak 126 dakikada tam şarj oluyor.

Motorola Droid Turbo bataryada bulunan özellikleri kısaca anlatmaya çalışırsak;

en iyi dayanan bataryalar (3)-Ekran: 5.2-inç Quad HD (2560 x 1440) 565 ppi, Gorilla Glass 3
-İşlemci: 2.7 GHz (APQ8084) saat hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 805 , Adreno 420 GPU
-Yazılım: Android 4.4.4 KitKat (Android 5.0 güncellemesi gelecek)
-Depolama: 32GB/64GB dahili depolama
-RAM: 3GB LPDDR3
-Ölçüler: 73.3 x 143.5mm
-Ağırlık: 169 gram
-Renk seçeneği: Metalik kırmızı, metalik siyah
-Batarya: 3,900 mAh(48 saat pil ömrü), +kablosuz şarj
-Kamera: 21MP arka, 2MP ön kamera
-Özel yazılımları: Moto Voice, Moto Actions, Moto Assist, Moto Display, Motorola Migrate, Droid Zap, Highlight Reel, EAC, Quick Office, Zap Zone, Zap to TV, Zap with Voice

Aşağıda özel bir firmanın yaptığı test sonucunun sonuçlarını resim üzerinde görmektesiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir