Screenshot 3

İnternet hattını dondurmak

Screenshot_3Kullanmadığınız bir internet hattınız varsa bu hattı bir müddet dondurmak mümkün.Şimdi bu işin detaylarına ve bilinmeyen yönlerine biraz eğilelim.

İnternet hattı satın almak için bir adet sabit telefon hattı almanız gerekmektedir.Ama ben telefon hattı satın almak istemiyorum, telefonu kullanmayacağım sadece internet hattı almak istiyorum diyorsanız yalın internet abonesi olabilirsiniz 🙂 Ama yalın internet abonesi olmanız için, hani o gereksiz yere para vermek istemediğiniz telefon hattı var ya işte o telefon hattından daha fazla para vermeniz gerekir:) Bu durumda da siz, doğal olarak şöyle düşünürsünüz: Lanet olsun, Allah belasını versin bu adamların, yalın internet alacağıma en an azından telefon hattı alayımda bari arada bir telefon filan lazım olur.Bu ayak oyunu sayesinde adamlar size kanseri gösterip sıtmaya razı ediyor ve kullanmadığınız telefon hattından ayda haksız olarak 22 lira parayı sizden söke söke alıyorlar. Bu birrrr 🙂

Diyelim ki yurt dışına çıktınız ve doğal olarak kullanmayacağınız internet hattını kapatmak istiyorsunuz.Öyle ya, kullanılmayan bir internet hattına neden para verelim ki  ?Veya kullanmadığımız internet hattından bizden neden para istesinler ki ? Bu düpedüz soygunculuk, vurgunculuk olmaz mı ?

Öyle kafanıza göre internet hattını kapatamazsınız. Kapatma işlemini yılda sadece 90Screenshot_4 gün yapabilirsiniz.90 gün sonra isterseniz de istemeseniz de kapamış olduğunuz internet hattı otomatikman açılacak ve fatura gelemeye devam edecektir.Ama ben yurt dışındayım internetimi kullanmıyorum şeklinde caz yapmayın, kimseye sesinizi duyuramazsınız.Çünkü burası demokratik bir ülke değil, şirketlerin kafasına göre insanı soyup soğana çevirdiği, devletin ise vatandaşına sahip çıkmadığı bir ülke yani Türkiye.

Peki o zaman lanet olsun böyle dünyaya 🙂 Ben internet hattımı kapatacağım, istemiyorum kullanmadığım bir şeyin parasını ödemek…

Hopp yok öyle kafanıza göre kaçmak 🙂

Durun bakayım az !

Muhtemelen internet hattı satın aldığınızda sizi kandırdılar ve size internet paketini 2 senelik bir taahhütle sattılar.Ve siz de diyelim ki internet paketini 1 sene kullandınız geriye kalan bir sene için size yaklaşık olarak 500 TL gibi ceza çıkartıyorlar yani siz taahhüt süresi olan 2 sene dolmadan internet hattınızı kapatmak isterseniz 500 liraya yakın bir ceza ödemeniz gerekecek.Bu cezanın içinde sizi abone yaptıkları zaman size hediye edilen (!) 5 para etmeyen, bir boka yaramayan modem var ya, işte o bir boka yaramayan modem için 130 lira ödeyeceksiniz. Yani adamların modemine laf etmeyin 🙂 O hakaret ettiğiniz 3 kuruşluk modem 130 lira :))) Heriflerin hediyesini geri çevirirseniz alırsınız başınıza belayı böyle 🙂

Lan ben ne yapacam, nasıl kurtulacam bu adamların elinden nasıl bir belaya kaldık arkadaş ? Dediğinizi duyar gibiyim… Ama bir şey yapamazsınız. Kuzu kuzu bu haksız parayı ödemeye devam edeceksiniz.

Önemli: İnternet hattınızı 3 ay süreyle dondurduğunuz zaman 2 senelik imzaladığınız taahhüt 3 ay daha uzar.Yani 2 senenin üzerine 3 ay daha biner.

Önemli: İnternet hattına bağlı olan telefonu kapattırmak istediğinizde internet hattında kapanır.