İpad laptoptan şarj edilir mi

ipad laptoptan şarj etmekBir ipad’iniz varsa ve bu ipad şarj aletinde sorun var ise sadece usb kablosu ile ipad şarj etmek mümkündür.

İpad’i laptop ya da masa üstü gibi bir bilgisayara bağladınız da ipad şarj olabilir ama bu şarj işleminin sağlıklı olabilmesi için laptop ya da masa üstü pc’nin güçlü  usb bağlantılarına sahip olması gerekmektedir.

Konuyla ilgili olarak Apple kendi sitesinde yer alan açıklamayı siteme taşımaya karar verdim söz konusu açıklama aşağıda yer almaktadır:

“iPad, kutuda yer alan USB güç adaptörü ile şarj edilmek üzere tasarlanmıştır. iPad herhangi bir Apple USB Güç Adaptörü ile şarj edilebilir ve daha yavaş olmasına rağmen yüksek güçlü USB bağlantı noktasına sahip bir bilgisayara takıldığında da şarj olur. Standart USB bağlantı noktası üzerinden bağlandığında iPad şarj edilebilir (çoğu PC’lerde ve eski Mac bilgisayarlarda), ancak şarj boyunca iPad uyku modunda olacaktır. iPad’i USB üzerinden şarj ederken bilgisayarınızın açık olduğundan emin olun. iPad’in bağlandığı bilgisayar kapalıysa ya da uyku veya bekleme modundaysa iPad’in pili boşalmaya devam eder..Devamını oku