iphone 5 pusula ile kıble bulma

İphone 5 kıble yönünü yanlış gösteriyor

İphone 5 cep telefonu ile kıble yönü bulmak için (İstanbul kıble yönü bulma) iphone cep telefonunun içerisinde bulunan pusula uygulamasından yardım alabiliriz.İstanbul’da yaşayanlar için kıble yönü aşağıda ki resim gibi 148 ya da 152 derece.Ancak iphone5 telefonunu elimizde tutup telefonu 148 derecede sabitlediğimiz de kıble yönünü göstermiyor.

iphone 5 pusula ile kıble bulma

Buna emin misiniz diye soranlar olabilir…Emin olmak bir yana ben bunun sağlamasını evimizin yakınlarında olan 2 tane camiye bakarak söylüyorum.Caminin kıble yönü başka bir tarafı gösteriyor iphone 5 pusulasının kıble yönü başka bir yönü gösteriyor..

Bu durumda ya caminin yönü yanlış ya da iphone 5 pusulasının koordinatları.

İphone 5 İstanbul için kıble yönünü internette araştırdım bazı siteler 148 derece derken bazıları 152 diyor ama ben her ikisini de uyguladığımda caminin kıble yönünü göstermiyor.

Acaba 152 ya da 148 dereceleri tam olarak doğrumu emin değilim.

Sonuç itibarıyla namaz kılmak için hangisine uymak lazım derseniz pek tabi ki caminin gösterdiği yöne uymak lazım derim.

One comment

  1. istanbul ve sakarya için 151 derecedir iphone ı sallar ve pusulayı yere koymadan elindeyken bakarsan doğru gösteriyor. yere koyarsan ve evde isen (betondaki demirler) iphone saçalıyor

Comments are closed.