Hat devri işleminden sonra başka operatöre geçmek

hat devriAklınızda bulunsun telefon hattınızı bir başkasının üzerine devir yaptıysanız devir yaptığınız kişi 1 yıl boyunca hiç bir operatöre geçemeden halihazırdaki operatörde hapis hayatı yaşıyor.

Meseleyi biraz açalım, Turkcell hattımı geçen gün bir başkasının üzerine devrettim, devrettiğim kişi Avea operatörüne geçmek istedi ancak bize söylenen 1 yıl hiçbir operatöre geçilmesinin mümkün olmadığıydı.Konuyu etraflıca araştırdık gerçekten de telefon hattı bir başkasına devredildikten sonra 1 sene hiç bir yere hat taşınmıyor.

Ne kadar saçma salak bir iş değil mi ?Peki bu durumda ne yapmak gerekir? Hat devredeceğiniz kişi aynı operatörde kalacaksa sorun yok ama aynı operatörde kalmak istemiyorsa o zaman hattınızın devir işlemini yapmadan önce taşıma işlemini yapın.Mesela ben Turkcell hattımı önce Avea’ya taşıyıp sonra bir başkasına devretseydim sorun olmayacak ve devrettiğim kişi Avea’da kalmış olacaktı ama şimdi sadece Avea’ya değil başka hiç bir operatöre 1 sene dolmadan geçemeyecek.

Normal hat taşıma süresi sanırım (tam emin değilim) 90 gün yani 90 gün dolmadan hattınızı bir başka operatöre taşıyamıyorsunuz.90 günlük süreden fazla olan 1 senelik süre neyin nesidir anlamak zor. Kısacası 1 sene Turkcell’in kazığını afiyetle yiyeceğiz gibi görünüyor.