PE328089

Bebek küveti nasıl olmalıdır ?

bebekkuveti20Piyasada birbirinden değişik tasarımlara sahip bir sürü bebek küveti vardır. satılmakta olan bebek küvetlerinden bir çoğu bebeklerimizin sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. sağlıksız olan söz konusu küvetlerin içinde bebekler rahatça banyo keyfi yapamadıkları için banyo yapmaya karşı giderek olumsuz tavır takınmakta ve sonuç itibarıyla banyo zamanı geldiğinde bebek, banyo yapmaktan ısrar nefret etmektedir.İşte bunun sebepleri arasında gösterilebilecek en önemli unsur bebek küvetinin doğru seçilememiş olmasıdır.,

İDEAL BEBEK KÜVETİ NASIL OLMALIDIR ?

Bebek banyo küvetleri fazla dar olmamalı,sade olmalı; dolayısıyla bebek, küvetin içerisinde rahatça suyla oynamalıdır.

bebekkuveti21

Bebek küvetlerinin iç kısımlarında bulunan kaydırmaz lastikler fazla çıkıntılı olup bebeğinizin tenine zarar vermemelidir.çıkıntıların keskin hatlı değil bombeli ve yuvarlak hatlı oluşuna özellikle dikkat ediniz.

PE328089

Bebek küvetlerinde fazla aksesuar olmamalıdır, sade bir bebek küveti en iyi tercihtir, çünkü bebeğiniz küvetin içinde banyo yapıp rahatlayacaktır,gereksiz ayrıntılarla bebeğin zihnini meşgul edip oyun alanını daraltmayınız..

Bebek küveti plastiği kolayca delinebilen incecik malzemeden olmamalı, sağlam olmalıdır.

Küvetin içi her banyo sonrası rahatça temizlenebilme özelliğine sahip olmalı,fazla girinti ve çıkıntılar küvetin dezenfekte edilmesini engeller ve pislikler bu gibi girinti çıkıntıların içine yerleşir.

yenidoğan bebek küveti almış olsanız bile bebek küvetinin çok fazla ayrıntılı olmamasına dikkat ediniz.unutmayınız, ne kadar fazla ayrıntı varsa o kadar tehlike vardır.Bebek küveti amacına uygun, geniş, kaydırmazlı, kaliteli plastikten imal edilmiş olmalıdır.

One comment

  1. ilk resimde bulunan sarı kenarlı tutmalı bebek küvetini nasıl ve nereden satın alabilirim ?

Comments are closed.