Yenikapıdan İstoç’a Nasıl Gidilir

Evet Yenikapıdan İstoç’a Nasıl Gidilir ?

Kaç saattir bu soruya internet aleminde adam gibi cevap bulmaya çalışıyorum ama yok.Adam bir yer tarif etmiş ne dediği ne anlattığı belli değil öküz herif tarif yaparken şarap mı zıkkımlanmış kafası mı güzel anlamadım. Mal herif vapurla gidilecek diyor oradan otobüse binilecek diyor…Aslanım bir şey bilmiyorsan haybeye ötüp milletin kafasını bulandırma  🙂

Gelelim mevzuya, hemen sizlere kısaca anlatayım;

Yenikapıdan İstoç’a Nasıl Gidilir: Eğer Yenikapı Metrosunu saymaksak 2 adet metroya bineceksiniz.Yenikapı metrosunu sayarsak 3 adet metroya bineceksiniz.

Diyelim ki Yenikapı Metrosundasınız hemen Kirazlı metrosuna biniyorsunuz ve en son durakta iniyorsunuz, indiğiniz yerde bir görevliye İştoç’a gidecem ne yapmam lazım diyorsunuz oda size Metrokent metrosuna binin diyecek.Siz Metrokent metrosuna biniyor ve 3 durak sonra iniyor ve İştoç’a geliyorsunuz (zaten metro’nun içinde durak isimleri var) İşte hepsi bu kadar.

Özetleyecek olursak Yenikapı Metrosuna oradan Kirazlı Metrosunda bin son durakta in ve Metrokent metrosuna binip İştoç durağında in.Hepsi bu kadar.

Yenikapı metrosuna ulaştığınız anda (yani diyelim ki taa Hacıosman’da oturuyor olsanız bile fark etmez ve hiç önemli değil; çünkü Hacıosman’dan Yenikapıya Metro her 5 dakikada var) Yenikapıya kapağı attığınız anda iş basit. Yeni kapı metrosu sizi İstoç’a kadar rahatlıkla ve trafik belasına yakalanmadan götürecektir.

Aşağıya söz konusu güzergahın haritasını yükledim tıklayarak ayrı bir sayfada açabilirsiniz.Ya da söz konusu resmi sağa tıklayıp daha büyük halini bilgisayara indirip detaylı göz atabilirsiniz.

istanbul-ulaisim-ag-haritasi

One comment

Comments are closed.