Ttnet’in işi yaramaz zxhn h108n v2.5 modemi

zxhn h108n v2.5 modemElime bir yerden ttnet in bedava verdiği zxhn h108n v2.5   [ aslında bedava değil; ttnet, yeni abone olan kullanıcılara söz konusu modemi veriyor ama bilmem ne adı altında 50 küsür lira parayı ayda 2 lira olmak üzere bir kaç yıl zarfında alıyor yani adamlar 5 lira verip satın alınmayacak modemi millete satıyor, yani bedava veriyor (!)  ] modem geçti.Bu modemin bir boka yaramayacağını tipine bakarak hemen anladım ama belki bir boka yarar hesabı mis gibi Airties modemimi çıkartıp  bu boktan modemi takıp demeye başladım.Ben hayatımda böyle salak bir modem görmedim desem yeridir.

Modem çok küçük, 2,3 adet kibrit kutusu kadar bir şey…

Modemi bağlıyorum, masaüstü bilgisayardan ethernet bağlantısı ile bağlanıyor ama diz üstü bilgisayarlardan bağlanınca internet bağlantısı sınırlı yazıyor. İphone ve tablet gibi ürünlerle de sorunsuz bağlanıyorum ama gelgelelim laptoptan bağlanmaya kalkınca sorun çıkıyor.Ne yaptıysam bağlanamadım.

İnterneti aradım taradım sağlıklı bir bilgiye ulaşamadım.Bazıları “şunu yap, bunu dene” gibilerinden bir şeyler sallamış, ulan ben yepyeni modeme neden bir şeyler yapayım, fişe taktığım gibi çalışması lazım değil mi ? Bir sürü modem kullanmış bir insan olarak hiç böyle sorunlarla karşılaşmadım, yeni bir modem aldığımda fişe takıyor ve sorunsuz kullanıyordum ama bu boktan modemi bir türlü çalıştıramadım ve tekrardan söküp eski modemimi kullanmaya başladım.

Bir sürü paramızı alan ttnet’in müşterilerine verdiği şu rezil modem…İnsan utanır…

Birisi bana zxhn h108n v2.5 modem nasıl dese ona vereceğim cevap, 10 üzerinden koca bir sıfır.