turkcell hat devri

Turkcell hat devri işlemi tam bir komedi

turkcell hat devriTurkcell hattınız varsa ve bir başkasına devretmek istiyorsanız bu çok basit hatta o kadar basit ki yoldan geçen bir adam bile telefon hattınızı üzerine alabilir.Evet yanlış duymadınız, Turkcell hattımı devretmek için Turkcell iletişim merkezine gittim ve  görevli personelden bilgi almak istedim, soru cevap halinde görevli personelle aramızda geçen konuşmalar :

-Hattımı bir başkasına devretmek istiyorum.

-Şu an kotamız doldu devir işlemi yapamıyoruz.

– Ne kotası pardon !

– Her iletişim merkezi ayda 30 adet hat devri yapabilir.

– Alla alla çok saçma bir uygulama.

– Evet öyle, isterseniz aşağıda ki Turkcell iletişim merkezine gidin belki orası yapar ama yok ya geçen gün oraya da birisini yönlendirdim onların da kotası dolmuş, yapamadılar…

-Peki başka ne gibi şeyler var bilmemiz gereken, mesela ben ve devir yapacağım her iki kişi de burada olmalı değil mi?

-Yo sadece devir yapacağınız kişi burada olsa yeter, sizin gelmenize gerek yok !

– Nasıl yani ? Ben olmadan nasıl benim hattımı bir başkasına devredebiliyorsunuz, bu iş bu kadar kolay mı? Ben bu telefonla bankaya giriş yapıyorum, çok önemli işlerim telefonla yürüyor, telefon hattımın bir başkasının eline geçmesi benim felaketim olabilir.

-Anlıyorum ama şöyle bir şey var, telefonunuza bir şifre geliyor o şifre olmadan devir işlemi yapılamıyor,bu uygulamayı da akrabası ölenler için çıkardılar çünkü akrabası ölenler ölen kimselerin hattını üzerine almak (hattı kullanabilmek için) için çok uğraşıyormuş işte bu olmasın diye yaptılar.Ama telefonu devreden kişi 3 ay içerisinde telefonu isterse geri alabiliyor.

Şaşkınlık içerisinde kolay gelsin dedim ve çıktım…

Hayatımda bundan daha ahmakça bir hikaye dinlemedim..

Bir kere daha anladım ki, emanet yaşıyoruz abi !

Şimdi birisi benim telefonumu eline geçirse ve soluğu Turkcell iletişim merkezinde alsa ve dese ki bu hattın sahibi geberdi gitti, hattı üzerime almak istiyorum işte size telefona gelen şifre buyurun işlemlerimi yapıverin…Dese ne olacak ??? Hıı ??

Ben 3 ay içerisinde telefonumu geri alsam ne olacak lan salak oğlu salaklar? Adam 3 ay içerisinde benim işimi zaten bitirir ki, 3 aya bile gerek yok! İstanbul gibi bir yerde telefon hattını ele geçiren bir dolandırıcı adamı 1 günde maymun edip oynatmaz mı?

Diğer bir salaklıksa diyelim ki ben hattımı bir başkasına satacağım adam da bana hattın parasını ödedi eee ben 2 ay sonra pislik olsun diye hattı geri alırsam ne olacak? Bana para veren adamın paracıkları havaya uçmaz mı…Bunlar acaba Turkcell’in efendilerinin umurunda mı çok merak ediyorum…

Bu uygulamayı icat eden herifler dolandırıcı alemine hizmet ettiklerinin acaba farkında değiller mi yahu?

Diğer yandan her iletişim merkezinin ayda sadece 30 adet hat devir işlemi yapabilme kotası ise tam anlamıyla bir şaçmalık, ne demek bu şimdi? Üzerinde durmak isterdim ama bu türden bir saçmalığın neyinden bahsedeceğim diye düşünüyorum.30’dan fazla hattı devir  etmek zor geliyorsa bu adamlara, o halde siz ne iş yaparsınız abi ?

One comment

  1. ne komedi ama bazı uygulamalar çok saçma ve önü açık bu işlemi ortaya koyanlar bu olabilecekler düşünmüyor mu acaba!!!

Comments are closed.