Çamaşır makinesi altına mermer ?

çamaşır makinesi altına mermerÇamaşır makinesi altına mermer  koyulur mu ? Bu soruya cevap verebilmek için çamaşır makinenizin nerede bulunduğunu bilmek gerekir.Mesela bazı evlerde çamaşır makinesi yumuşak zemin üzerindedir bu yumuşak zemin diye tabir ettiğim yer ise genelde halı üstleridir. Halı üzerine mermer kesinlikle koyulmaz; hava almayan halı çok değil 2 ay sonra çürüyecektir.Çamaşır makinesi halının üzerinde durabilir, yeter ki durduğu zemin düz olsun ve 4 adet ayak yere aynı oranda bassın…

Genelde çamaşır makineleri banyolarda ya da mutfaklarda durmaktadır.Mutfakta ya da banyoda duran çamaşır makinesinin altına mermer koymak lazım diyen andaval servis elemanları vardır.Bunu neye göre niçin söylerler kendileri de bilmez. ustasından öyle görmüştür ve hiç sorgulamadan aynısını uygular.

Mutfak ya da banyo zaten sert zemindir ya betondur yada seramiktir.Beton ya da seramikçamaşır makinesi dolabı üzerine mermer koymak lazım demek nedir anlamak zor ve hiç bir mantıklı açıklaması da yok hadi diyelim beton yamuk o yüzden mermer koymak lazım diyorlar ee beton yamuksa üzerine koyduğun mermer düz mü duracak ? Tabi ki koymuş olduğun mermerde beton gibi yamuk duracak ve bu durumda çamaşır makinesinin altına mermer koymanın hiç bir anlamı da olmayacak.

Çamaşır makinesinin altına hiç bir şey koyulmaz; zemin yamuk ise çamaşır makinesinin altında bulunan ayar vidasından yukarı aşağı dönderilmek suretiyle makine tam teraziye alınır yani dümdüz durması sağlanır.

7 comments

  1. fenas senin de ağzın bal yisin koç, cihat atak sen sus sen haksızsın

  2. ben makinam icin samsung servisi cagirdim ve o da zemin yamuk ayaklaru ayarladim ama gene bozulur mermer kestirip koyun dedi. evet mermer de yamuk durur ne yapmaliyim bu durumda?

    1. Mermeri koyacak olan usta altına terazi yardımıyla doğru bir dolgu yaparsa yamukluk olmayacaktır. Tabii bu durumda Mermer artık o zeminin bir parçası olacağından sonrasında “Taşıyım da yerini değiğiştireyim” gibi lüksleriniz olmayacak …

  3. Tek bakış açısı. Gerizekalı ve beyinsiz sizsiniz bence mermer şu amaçla da konur makinenin altına su kaçmasın bir yüksekti olsun diye beyinsiz insan.

    1. “kaçan suyu” neden tespit edip engellemiyorsun ? senin koyduğun mermer mi engelleyecek kaçan suyu ahmak ! nasıl olacak bu anlatta dinleyelim ?! su kaçacak mermer bunu nasıl engelleyecek ?.. (bir üstte “daisy” adlı ziyaretçinin yazdığı yoruma cevaben)

      1. çünkü ayaklarımın ”kaçan suyu”n üstünde çıkardığı şıp şıp sesini çok seviyorum.mesela 50cm kalınlığında mermer kullanarak 50cm’e kadar su birikintisinden makineyi koruyabilir ve de suda şıp şıp gezebilirsin.

Comments are closed.