Screenshot 3 1

Vestel, satın alınan eşyayı sahibine değil direk yetkili servise yolluyor

ilginç bir uygulama ama bir o kadarda güzel aslında.

olay şöyle başladı. internetten vestel marka bir klima satın aldım. klimanın kargoya verildiği bilgisi bana ulaştı ve klimayı beklemeye başladım. daha sonra bana bir mesaj geldi: “kargonuz teslim edildi” diye…ne olup bittiğini anlamadan hemen ardından telefonum çaldı, telefondaki bayan, vestel yetkili servis elemanı olduğunu söyledi, klima bakım onarım filan dedi ve telefonu çat diye yüzüne kapattım. neden kapattım şu yüzden; akşama kadar beni sağdan soldan klimacı, bilmem neci, kombici filan falancı 50 tane tip arıyor. bunların hepsine teker teker laf anlatmak yerine hiç bir şey söylemeden telefonu direk suratlarına kapatıyorum, acaip de hoşuna gidiyor bu iş.

Screenshot 2 2

kargonuz teslim edildi diye bir mesaj…kime teslim edildi benim kargom ? yanlışlık var dedim ve hiç üzerinde durmadım. çünkü bazen kargo çalışanları böyle yanlışlıklar yapabiliyor. içimden bir ses de benim klimamı yanlışlıkla birisi neden teslim alsın ki, kör mü koskoca klima lan bu. amann bana ne diyorum içimden, ben teslim aldığıma dair imza filan atmadım, yanlışlık varsa onu klimayı yanlış yere yollayan düşünsün ben değil. ama bir yandan da içimi kurt kemirmiyor değil 🙂

internetten klimayı satın aldığım satıcıya mesaj yolladım “klima bana değil başka birisine teslim edilmiş” dedim. benden sipariş numarasını istedi. verdim. “evet efendim doğru kişiye teslim edilmiş dedi” zahahaha… ne diyorsun kardeşim, klimaya parayı ben verdim ama teslim alan ben değilim, nasıl oluyor bu iş ? kamera şakası mı bu ? kime teslim ettiniz klimayı dedim.

Screenshot 3 1

meğer işin aslı başkaymış

efendim sistem şöyle işliyormuş, siz vestel’den (diğer firmalarda uygulama böylemi bilmiyorum) bir klima satın aldınız diyelim (internetten klimayı satın aldığım yer, muhtemelen yetkili satıcı) klima size değil, bağlı bulunduğunuz ilçedeki yetkili servise teslim ediliyor. yetkili servisin elemanları da sizi arayarak kurulum ve montaj için randevu talep ediyor. suratına telefonu kapadığım elemanlar meğersem bunlarmış 🙂

randevu verdim, saatinden 2 yetkili servis elemanı geldi, kutusu açılmamış klimayı gözümün önünde açtılar ve yerine montajını yaptılar, montajı yaptıkları gün, klimanın 3 senelik garantisini de başlattılar ve gittiler.

20233916 r1 listesss

klima vestel flora 12000 inverter klima. klima hoşuma gitti. çalışırken gürültü yok denecek kadar az. klimadan almış olduğum ilk intiba, 10 üzerinden 10. İnşallah ileride başıma sorun filan çıkartmaz.

burada yeri gelmişken önemli bir detay hakkında bilgi vermek isterim. diyelim ki klima bana geldi. klima bana geldiği an, klimayı kargo elemanlarından teslim alırken dikkatli bir şekilde kontrol ediniz. kutusu açıksa, kesinlikle klimayı teslim almadan geri yollayınız. şayet klimayı kutusu açık bir şekilde teslim alırsanız, klimanız garanti dışı kalır. aynı şey televizyonlar içinde geçerlidir. satın aldığınız televizyon, kargodan size teslim edilirken kutusunun açılmamış olmasına dikkat etmelisiniz. kutusu açılmış bir televizyonu servis elemanları kurmadan ve garantisini başlatmadan gider, hiç bir hak da talep edemezsiniz.