Sağlık bakanlığı ne iş yapar ?

sahte balEvet sağlık bakanlığı denilen kurum ne iş yapar?

Ben yazayım ne iş yaptığını: hiç bir iş yapmaz…Arada bir çıkar bir şeyler anlatır; yasaklardan filan bahseder…

Sağlık bakanlığının İnsan sağlığıyla oynayanlara karşı ne adam gibi bir yaptırımı vardır, nede caydırıcı bir özelliği.

Efendim neymiş, hile yapanları firmaları teşhir ediyorlarmış… Vayy anasını çok korktum yaa…

Siz hiç insanlara et diye eşek yediren bir yavşağın bu memlekette adam gibi bir cezaya çarptırıldığına şahit oldunuz mu ?

Herifin umurunda değil; eşek eti satarken yakalanıyor kameraların karşısında sırıtıyor a.q piçi…Neden sırıtmasın ki, başına bir bokun gelmeyeceğini çok iyi biliyor…

Peki bakanlık efendileri ne yapıyor ? İşleri güçleri sigarayla uğraşmak.Nasıl vergi kopartsam diye sabah akşam hesap yapmak… Nasılsa sigara sağlığa zararlı ve bunun aksini savunmaya kimsenin kıçı yemeyecek ya ! Vur anasını satim…( Bu arada ben sigara içmiyorum)

Görende bunları insanların sağlığını çok düşünen adamlar sanacak.

Pazarlamacı mıdır nedir adamın teki bütün dandik televizyon kanallarını adeta ele geçirmiş bas bas bağırarak 20 dakika arayla bal reklamı yapıyor…Sonra bu adamın sattığı ürünlerin bal olmadığı anlaşılıyor ve aradan zaman geçiyor…Aynı adam aynı haltı yemeye devam ediyor…Bu kez 5 kavanoz değil 8 kavanoz bal veriyor…

EYY SAĞLIĞIMIZ ÇOK  UMURUNDA OLAN (!) SAĞLIK BAKANLIĞININ YETKİLİLERİ CEVAP VERİN : BU ADAMLARA NEDEN KİMSE HADDİNİ BİLDİRMİYOR ?

SİGARAYLA MÜCADELEDE GÖSTERDİĞİNİZ KARARLILIĞI NEDEN BU VE BUNUN GİBİ SAHTEKARLAR ÜZERİNDE GÖSTERMİYORSUNUZ VE BU ADAMLARI BU MİLLETİN YAKASINDAN DÜŞÜRMÜYORSUNUZ ?

ÇIKARACAĞINIZ TEK BİR KANUNLA BU SAHTEKARLARI HAK ETTİĞİ YERE YANİ CEZAEVİNE GÖNDEREBİLİRSİNİZ, NEYİ BEKLİYORSUNUZ ?

Yahu bu adamların bal satmakdıklarını, bal yerine hileli mal sattıklarını artık Bakırköy’de yatan deliler bile bilirken neden böyle bir dolandırıcılığa göz yumuluyor ?

Adam düpedüz dolandırıcılık yapıyor kardeş…Ve biz, gizli gizli değil haa, telelevizyon kanallarında adamın yaptığı dolandırıcılığı dişlerimizi sıkarak izliyoruz…Yahu şaka gibi gerçekten.

Böyle bir şeyi Avrupa yapsanız bırakın televizyona çıkıp ürün satmayı 7 sülalenizi tefe koyup oynatırlar.