Evlilik cüzdanı fiyatlarıBaşlığa bakınız ne rezil ve ne arsızca !

Ne demek evlilik cüzdanı fiyatı ? Şu demek:

Evlenecek kimseler doğal olarak bir belediyenin nikah dairesine gidip işlemleri başlatmak zorundalar.Burada ki devlet memuru denilen adam, sizden evlenebilmeniz için bazı belgeler ister (şimdi bu belgeleri burada sıralamak istemiyorum, bir çoğunu da unuttum zaten ama konuyla ilgilenenler şurayı tıkırdatsın) Belgeleri ilgili devlet adamına teslim ettikten sonra, devlet adamlarının daha iyi çalışabilmelerini ve nikah kıyabilmelerini sağlamak adına karşınızdaki devlet adamı sizden bir miktar para bayılmanız ister işte bayıldığınız bu paraya “evlilik cüzdanı parası” denir (sanki devletin adamını evlendiriyorsunuz) Parayı bayılmadığınız taktirde evlilik cüzdanı alamaz, evlilik işlemlerini başlatamaz, yasal yollardan evlenemezsiniz.

Evlenecek olan kimseler ihtiyaç içerisinde olan kimselerdir ve kim bilir paraya en fazla ihtiyaç duydukların zaman, evlenme hazırlığı denilen o zamanlardır.

Devlet bir yandan bas bas bağırır: “başlık parası çağ dışı uygulama”

Tezata bak !

Evet başlık parası çağ dışı bir uygulama.

Ya senin gençlerden hiç vicdanın sızlamadan aldığın o para nedir ? Diğeri çağ dışı bir uygulama ise o halde sen bu parayı çağdaşlık adına mı alıyorsun ?

Bu arada Kağıthane Belediyesi 2011 yılında evlilik cüzdan parası için 180 lira istiyordu.

Bir Not: Burada verilen para küçük bir miktar olabilir (ki ayrıca benim için küçük miktar diğeri için büyük olabilir) önemli olan paranın büyüklüğü küçüklüğü değil (ki bazı dangalaklar ne olacak canım, 180 lira ver gitsin diyebilir) 5 lirada alınsa insanın tuhafına giden, ihtiyaç içerisinde telaşe yaşarken birde koca devletin gelin ve damatın cebine gözünü dikmesi…Evet tuhaf olan bu.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir