Keşap hakkında bilgi arayanlar buraya

keşapKeşap Giresun’a bağlı bir ilçe.Giresun merkezi geçtiğimiz anda Trabzon yönüne giderken önümüze çıkar küçük bir yer olmasına rağmen gayet büyük bir yerdir aslında.

Küçük bir yer derken yıllardır İstanbul’da yaşamış bir insan gözüyle bu değerlendirmeyi yaptım yoksa keşap her türlü imkana sahip olan bankaları postaneleri olan çok güzel ve yaşanacak bir yerdir.Hele sahilde yürüyüş yapmak bir harikadır yaz aylarında sahilde denize girebilirsiniz.

2012 senesinde Giresun keşap’ta tam 5 gün kaldık.Mayıs ayında gittiğimiz için havalar biraz soğuktu fındık ağaçları yeni yeni filizlenmişti.Biz keşap’a bağlı köylerden bir köyde kaldık.Dikkatimi çeken en büyük şey kimsenin doğru düzgün çalışmaması köyünde hayvan beslememesi tarım ile uğraşmaması idi.Çok enteresan, kimse hiç bir şey uğraşmıyor herkes zengin diye düşündüm ..Öyle ya ! bir köyde tavuk olmaz mı kardeşim? Ne tavuk var ne bir koyun var nede bir inek.Heriflerin kaldıkları yer şehir gibi, köylerinde ki evler o biçim kocaman ve ferah evlerin içleri son sistem malzemeler ile yapılmış.

Dikkatimi çeken bir şeyde toprak fiyatlarının çok pahalı oluşu idi sahibinden.com sitesinde Giresun keşapta arsa fiyatlarını araştırınca bazı yerlerin İstanbul’dan bile pahalı olduğunu gördüm resmen eski para hesabı ile trilyona arsa satıyorlar…

Keşap’ın kendine has bir pazarı var pazarın bir ucu burada ise diğer ucu anasının nikahındadır… Pazarı gezerken sonunu bir türlü getiremedik yorulduk ve geri döndük git git bitmiyor…Ben hayatımda bu kadar uzun ve bu kadar pahalı bir pazara rastlamadım desem yalan konuşmuş olmam.Keşap pazarını gerçekten de çok ama çok pahalı bulduk…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.