hazır mutfak

Hazır mutfak yerine mutfak yaptırmak…

hazır mutfakHiç bir zaman malzemelerin hazır üretiminden yana değilim ve bu soruya yani hazır mutfak mı ya da mutfak yaptırmak mı sorusuna vereceğim cevap tabi ki mutfağı zevkinize göre yaptırmak.

Alacağınız hazır mutfak mutfağı monte edeceğiniz yerde sorun çıkaracaktır ki sorun çıkarma olasılığı %90’dır…Çünkü satın alacağınız hazır mutfaklar sizin mutfağınıza göre ölçülendirilmiş mobilyalar değildir dolayısıyla satın alacağınız hazır mutfak dolabı diyelim ki 1 ya da 2 cm büyük yahut küçük geldiğinde mobilyanızı monte edeceğiniz duvarı vb. yeri kırmak zorunda kalacaksınız.

Hazır mutfaklar, sipariş üzerine yaptırılan mutfaklardan daha adi malzemelerle doludur.Çünkü hazır mutfaklarda (genel olarak konuşuyorum istisnalar hariç) genelde adi ve ucuz mutfak malzemesi kullanarak imal edilirler;kulpları,vidaları,çekmece içinde bulunan ray sistemleri o kadar da kaliteli malzemeler değildir zaten bu yüzden ucuz fiyata satılmaktadır.

Özel sipariş ile marangozunuza yaptıracağınız mutfak dolabı ise seçeceğiniz en kaliteli malzemelriden imal edilecek ve mutfağınızda bulunan boşluğa tam tamına oturacaktır.Üstelik aradan geçen zaman içerisinden mutfak dolabınızda meydana gelen ufak tefek sıkıntıları marangozunuz zevkle giderecektir ama bu imkanlar hazır mutfak satışlarında kesinlikle yoktur.

Tekrar etmek gerekirse, ben hazır mutfak değil sipariş üzerine zevkime göre mutfak dolabı yaptırmaktan yanayım ama son karar tabi ki sizin.