menzil köyü cadde

Menzile uçakla gitmek

SONY DSCİstanbul’dan Menzil köyüne araba ile gitmek neredeyse 24 saat yani 1 gün sürüyor.Konuyu şurada ayrı bir mevzu olarak ele almıştım.

Ancak fazla vakti olmayanlar ve otobüs yolculuğuna dayanamayanlar için uçakla da menzil köyüne gidilir; üstelik otobüs fiyatları 100 lira ise uçak’da 160,180 lira civarında arada öyle büyük bir fark yok.Üstelik otobüs yolunda geçecek zamanı Menzil köyünde ibadetle geçirmek seçeneklerden birisi.

Adıyaman havaalanı Adıyaman merkeze uzak ama Kahta’ya daha yakın bir konumda bulunur.

Efendim, İstanbul’dan Adıyaman havaalanına 1 saat 45 dakika gibi bir zamanda indik inmesine de peki Adıyaman havaalanından menzil köyüne nasıl gideceğiz ???

Saatlerdir internette bu konuyu araştırıyorum (cevabı en sonda) Daha önce Menzil köyüne 2 defa giden birisi olarak bölgeyi biraz tanıdığımı söyleyebilirim, dolayısıyla Adıyaman havaalanı ve Menzil köyü arasında hatırı sayılır bir mesafe var; benim tahminim ortalama bir hızla 1 ya da 1,5 saat filan.

Aşağıda havaalanı ile menzil köyü arası mesafe görülmektedir (Menzil köyünün diğer ismi durak köyüdür)adıyaman havaalanı menzil arasıBu yazıyı yazarken Haşemi Turizm‘in Kahta bölgesini aradım ve onlara şu soruyu sordum:

Soru: İstanbul’dan Adıyaman’a uçakla gelmeyi düşünüyorum, peki havaalanından Menzil köyüne nasıl gideceğim ?

Cevap: Adıyaman havaalanından Menzil köyüne servisimiz vardır, her uçak indiğinde servisimiz bekler…

Soru: Peki fiyatı nedir havaalanından Menzil köyü

Cevap: 10 lira (fiyatı sorduğum tarih mart 2014)

Önemli bir NoT: Gideceğiniz zaman Haşemi Turizm‘in web sayfasına giriniz Kahta ya da Adıyaman temsilciliklerini arayınız ve uçakla geleceğinizi menzil köyüne servisin olup olmadığını mutlaka sorunuz.

Bir kişinin uçak vasıtasıyla İstanbul’dan Menzil köyüne gidişi (sadece gidiş dönüş değil) hesaplamalarıma göre 180 ila 200 liraya mal olmaktadır AMA, uçak biletini dada ucuza alabileceğiniz gibi daha pahalıya da almak söz konusu.Genelde, ileri tarihli uçak bileti satın almak daha ucuza gelir.Hatta biletinizi 31 Mart 2014 tarihine alırsanız aşağıda ki gibi 125 liraya almış olacaksınız (her gün bilet fiyatları değişiklik arzetmektedir bu yazı yazıldığı zaman bilet fiyatı aşağıda görüldüğü gibiydi ama bu yazıyı okuduğunuz anda ne durumdadır bilinmez)istanbul adıyaman uçak bileti fiyat

14 comments

 1. hahaha 31 Mart 2014 bilet fiyatına bak ne kadar komik hadi şimdi git bakalım o paraya gidebilecen mi herşeyin fiyatı arttı

 2. Güzel ve faydalı yazı olmuş tebrik ederim. Uğraşmısınız yazmışsınız saol varol. Şu uçak bilet fiyatı epey değişmiş zamlanmış ancak 🙂 keşkebu kadar pahalı olmasaydı uçak biletleri

 3. Allah razı olsun kurban çok işime yaradı bu yazı

 4. Faydalı bir yazı gitmeden önce okudum araştırdım çokta işime yaradı, gerçektende internette bu konuyla ilgili doğru düzgün bir yazı bulamadım.Teşekkürler

 5. Bugün 2 Nisan 2016. Bu yazı işime yaradı. İlk incelediğim yazıydı. Çok uğraşmamış oldum. Teşekkür ederim.

  Arkadaşın yukarıda verdiği websitesi kapanmış herhalde (Pek te kurumsal bir firma değil herhalde Haşemi Turizm).

  Şu siteyi deneyiniz.

  http://www.hasemiturizm.com/

  Bende çalıştı.

 6. Kişi başı 7 tl. idi, gidiş-dönüş 14 tl. tutuyor.

 7. Kahta otogarından Menzil köyüne Haşemi turizmin günde gidiş-dönüş 4 seferi vardır.Otogar yazıhanesinden saatlerini öğrenebilirsiniz.

 8. iyi anlatım işe yarar bilgi verilmiş.
  yazanın eline koluna yüreğine sağlık

 9. İnternetten araştırıp cevap bulabildiğim tek yazı bu oldu konuyla ilgili. Allah razı olsun.

 10. Güzel anlatım işe yaradı.
  Güzel ve çok faydalı bir yazı olmuş, yazandan Allah razı olsun.

 11. sagol güzel kardeşim iyi bir hizmet ve güzel bir anlatım ile bizlerin yolunu açtınız . umarın nefsi ile mücadele etmekte sıkıntı çeken tün ümmeti muhammet bu yolun yolcusu ve bu kapının birer evladı olsun. gidip görmeden anlatmak mümkün değil, merakınızı hemen gerçekleştirip menzilin manevi havasını biran önce görmeyi rabbim hepinize nasip etsin.

 12. Faydalı bir yazı olmuş elinize kolunuza sağlık bütün sorularıma sayenizde cevap buldum

Comments are closed.